Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: OPONY LETNIE WYPRZEDAŻ CO KUPIĆ
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Też poszukałem i jedyne, które znalazłem w rozmiarze 205/55 R16 miały nośność max 94.
Z nośnością 97 mają chyba tylko na 215.Undecided A obecnie masz 205 letnie z indeksem 97?

Nawet na Alledrogo nie znalazłem nowej letniej w takiej specyfikacji (97)
Bo faktycznie rozmiar 205 ma dwa indexy 96 lub 98 natomiast 97 jest niejako przypisany do 215 i 225. W zeszłym roku gdy szukałem "swoich" spotkałem się z wersja 205 index 97. Generalnie używam 215 wiec i 97
(15-03-2017 13:48)Czerwony napisał(a): [ -> ]Napisałem do IC oraz Oponeo i już mam odpowiedzi. Obydwie firmy w tym rozmiarze proponują indeks 94. Trochę słabo. Przecież nasze samochody nie są jakieś najcięższe na świecie. Cięższe też jeżdżą i nawet do nich gdzieś się te kapcie kupuje...

94 to trochę na styk trzeba wziąć poprawkę nie tylko na nacisk osi ale dodatkowe "przeciążenia" występujące w kolizji z dziurami, w wyniku hamowania, ataku krawężników itp ;-)
Rzeczywiście, jest jakiś wybór w rozmiarze 215 / indeks 97.
Jest.
Szukaj w http://www.oponeo.pl
Dunlop i Good Year (odpowiednie modele, patrz na etykietę) - na długie przebiegi, zostawia sporo w kieszeni za paliwo.
W serwisie gdzie ostatnio byłem, często pytano o Bridgestone.
koledzy ja jeżdzę aktualnie 2 sezon na Hankook 205/55/16 94 w i są naprawdę dobre , kupiłem je nówki w tamtym roku na allegro za 900 z przesyłką , parametry spalanie- B , na mokrych -B , dodam że robię w roku ok 30.000 , spawują się naprawdę dobrze
no i 2 sztuki do zakupu....
Rozwaliles ocos?
tiaaa i za bardzo nie wiem o co. cos nieźle hukneło przy ok 130km/h na obwodnicy Lublina. Zatrzymałem sie ale nic nie zauważyłem, później juz tylko powiekszalo się... zaraz pierdzielnie... Dwie opony trzeba kupić. Teraz niezła promo na Dayton touring 2 215/55/16 nośność 97. 221 zł, choć mogę od znajomego Bridgestone Touranza er300 8mm bieżnika z jednego samochodu też wysoka nośność za 200 zł sztuka, mlody DOT. zastanawiam się.
Nardzo milo wspominam bridgestone. Dobra opona i osobiscie uwazam ze lepsza jak popularne michalki pirelki itp. Tu unas jest fabryka tej marki i kolezanka tam byla kadrowa to pytalem o ceny to byly i tak sporo powyzej tego co chcialbym dac za oponke.
jest nadzieja, że ogarnę wszystko w stówce bo znalazłem na OLX jedną oponę w bdb stanie tego cuda co mam na samochodzie czyli TIGAR HITRIS. znajomy wulkanizator mówił mi ze to calkiem ok opony napewno lepsze niz nasze kormorany czy jakieś chinole. to produkcja serbska... e sumie nie mam do nich zastrzeżeń nawet na mokrym jest ok.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Przekierowanie