Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: OPONY LETNIE WYPRZEDAŻ CO KUPIĆ
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Moim zdaniem nie należy patrzeć przy zakupie opon tylko na cenę ale też co pisze na etykiecie opony a tam są bardzo ciekawe informacje min. wpływ opony na zużycie paliwa,hałas,aquplaning itp.Wybrałeś opony bardzo ,,paliwożerne,, i rozmiar 205 też nie wpłynie na ekonomikę i spalanie.Mam kolegę właściciela zakładu wulkanizacyjnego,który mi w tym roku na wiosnę polecił i założył opony letnie o szerokości 195/65/15 o klasie zużycia paliwa B/ nie będę pisał jakiej firmy aby nie reklamować/w co trochę wątpiłem aby to było prawdziwe.Za 4 opony z montażem itp. zapłaciłem 800zł.Tegoroczny letni wyjazd moim szarawanem na tych kapciach potwierdził ich oszczędność na spalanie, bez klimy w trasie 4,2l/100km z klimą 5,2l/100km zrobiłem przez lato ok 4tys.km.Bałem się,że mi wskażnik paliwa zaciął się.Dzisiaj zdemontowałem je bo na auto poszły zimówki.
Witam.Już odpowiadam jak to było z tymi Ultragripami kolegi-kwadratowe zrobiły się jedynie tylnie opony-przednie były OK-teraz wyjaśniam dlaczego-każdy wyjazd na Niemcy to jazda tam i z powrotem z co najmniej 4 pasażerami i do tego bagażnik na full-każdy ma prawo zabrać ze sobą po 2 torby bagażu i takie torby to niejednokrotnie po 40 kg każda-biedny Sharan ciągnie dupą po ziemi a kapcie słabe-ja tak samo swoim jeździłem z takimi ładunkami ale jak pisałem tylko na "95" letnich i zimowych i jeszcze żadnej opony nie wykończyłem.A woziłem swoim Sharanem już wszystko i kubik desek na budowę i po 20 worków zaprawy tynkarskiej i żadna z opon nie ucierpiała-dopiszę jeszcze jeden fakt-prawdą jest że swojego czasu jeździłem na Niemcy też Oplem Zafirą /zrobiłem nią 150 tys.km/i oddałem synowi i w niej właśnie wykończyłem tylne zimówki CONTINENTAL 195X65R15 91T też zrobiły się "kwadratowe" z przeładowania-wszystkiemu winne te przeklęte torby i polska mentalnośc-trzeba do Polski zabrać wszystko co Niemiec wyrzuci a bagażnik mały-dlatego Zafirę zmieniłem na Sharana a na koniec zmieniłem firmę. Do tego dopiszę,że czssami latałem na Niemcy firmowym T-4 o oponach 195x70 R15 o indekcie 104/102 i jek były jakijś słabszej firmy to też tył się robił kwadratowy.Z tego mojego pisania taki morał-oczywiście można jeździć na "91" ale nie ładować na "maxa"i nie na długich trasach.
kolego szarawan napisz jakie to opony bo też bym chciał, żeby mi Sharan palił 4,2l/100km... Wink
Proszę bardzo na oponie pisze tak:HANKOOK KINERGY ECO K425 polecam z czystym sumieniem .Wiadomo jak się ma ciężką ,, łapę ,, to i opony nie pomogą ale jak się człowiek postara to może zostać mile zaskoczony czego sam doświadczyłem.
golfami tdi z oponami 195 albo nawet 185 takich wynikow sie nie wykreca ale nie ch bedzie ze 4 litry wciagnal. Moj golf wg kompa ma spalanie srednie jelsi mnie pamiec nie myli 8.2 litra a jak jade do Szczecina na zakupy czy na gielde czy gdzies dalej to wyswietla mi 6-6.4 litra. moge wrzycic logi z pompek z tego moejgo golfa to wam kopara opadnie jakie sa korekcje.
Nie wiem jak on to uzyskal... ja na 195/60 r16 w podrozy do Holandii nad morze 120 km/h na tempomacie 4 osoby 5.9 L
bo jechałeś 120/ h. jak jadę 90/h . to spada do 4,8 ale mam walnięte turbo
Ja też mam walnięte Wink i dlatego taki wynik.
spalanie 4.2 SmileSmileSmileSmile, czego to ludzie nie wymyślą
LUDZIE DO JASNEJ CIASNEJ Ja proszę o porady o oponach czy się nad czy nie. A jak nie to konkret tak itak opona będzie OK. Mam felgi 16" i tyle nie 15" spalanie mam jakie mam nie 4,2 jak piszą 4,2 to mi skuter pali a nie van. Nie ciągam lawety nie jestem budowlańcem.SHAREK jest użytkowany normalnie jak golf czy skoda albo TICO praca dom raz w roku wakacje. ps. mieszkam w Polsce zarabiam dużo kasy DLATEGO SZUKAM TANICH OPON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i tyle MĄDRALE. Proszę was o opinie na temat OPON Pozdrawiam wszystkich
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Przekierowanie