Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Elementy zawieszenia,drążki kierownicze ,końcówki firmy MELYLE.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam.Czy ktoś może montował tej firmy graty do SGA .
Jak tak to czy wytrzymują nasze drogi.
Niby produkt niemiecki.
http://www.meyle.com/fileadmin/user_uplo....03_EN.pdf


Tak do porównania czym różni Się MEYLE od innych producentów tu jest przykład końcówki drążka a poniżej poduszki amortyzatora.

http://www.meyle.com/fileadmin/user_uplo....04_EN.pdf
Tak slyszalem ze to swietna firma i robi super wytrzymale elementy. Jest tez MELYLE HD czy cos na podobe. Daja gwarancje i wymieniaja jak zniszczysz lub zajedziesz na smierc w ciagu tej gwarancji. Sam rozmawialem z gosciem w Inter Cars wiec jak tylko cos mi siadzie to zamawiam tylko z tej firmy.
Ja uważam, że jest to średnia firma, a z gwarancją są ogromne problemy i większość reklamacji nie uznana.
Moze w przeciagu roku cos sie zmienilo. Nie wiem.
Firmę Meyle znam od kilkunastu lat i w tym czasie niewiele się zmieniło.
Tak jak wspominałem wcześniej - moim zdaniem jest to średnia jakość.
Średnia. Niektórzy nawet mówią że slabizna. Sam nigdy nie zakladalem.
Meyle to dawca znaku firmowego, pakują różne części do swoich pudełek. Może być super a może być tragicznie. Kupowalem jak już nie było wyboru. Po wpadce typu - łożysko piasty padło po 10tys km, albo sworzeń wahacza równie szybko - odpuściłem.

A gwarancja? Nigdy na nią nie zwracam uwagi przy częściach tańszych/eksploatacyjnych. Co z tego, że mi przyjmą na gwarancji jak i tak muszę kupic nowe bo nie uruchomię samochodu na dwa tygodnie. Co z tego, że uznają mi reklamację na np. drążek kierowniczy jak do jego wymiany muszę dołożyć koszt ustawienia zbieżności...

Miałem ostatnio głupi przypadek z wysprzęglikiem LUK. Niby firma dobra, na pierwszy montaż. Całe szczęście, że coś mnie skusiło aby podać do niego płyn i odpowietrzyć zaraz po przykręceniu skrzyni - okazało się, że ciekł, był uszkodzony. Jakbym tak wciągnął cały silnik, poskręcał wszystko... i od nowa rozbieranie... Reklamację uznali ale trwało to miesiąc bo ponoć wysyłali do producenta na ekspertyzę...
Z wysprzeglikiem to i ja mialem podobnie ale cudem przestal cieknac. (nowy)Normalnie taki bubel robia ze az strach cos kupowac.
W dzisiejszych czasach jakość pozostawia wiele życzenia.
Ja wymieniałem 2 lata nie całe temu sprężarkę klimy i chłodnicę firmy Nissens i nie zdążyło minąć 2 lata i chłodnica okazała się dziurawa -nie było to uszkodzenie mechaniczne ale zareklamowałem i uznali.
Ale co do zawieszenia to pytam ponieważ nie wiem co teraz założyć bo końcówka TRW nie wytrzymała 30 tyś.
W poprzednim samochodzie MOOG sworzeń nie wytrzymał 10 tyś.
trw czyli luk powinien wytrzymac dlugo. Ja u siebie nie wymienialem jeszcze ani koncowki droazka a ni samych drazkow ani sworzni. póki co chyba nawet ori siedza. TRW to raczje pozadna frima i powinna starczyc na lata. Cos musialo byc nie halo z nia.
Stron: 1 2
Przekierowanie