Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Oświetlenie bagażnika
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Może ktoś z was wie gdzie są czujniki które po otwarcui klapy bagażnika sterują włączeniem lub wyłączeniem dwóch lampek w bagazniku.
Szukałem i nic nie znalazłemHuh podejrzewam że pewnie będą gdzieś w zamku od klapy ale 100% procent pewnosci nie mam ,a światło w bagazniku by się przydało .
chyba że moze ktoś z was ma inny pomysł aleczgo mogły by nie działać te dwa światełka
bezpiecznik, żarówki, napięcie dochodzi ?? sprawdzałeś to wszystko??
dodam jeszcze popękane przewody w łacznikach klapy
Żarówki są ok, bezpieczniki też myśle że walnieta jest krańcówka (czujnik otwierania klapy) tylko nie wiem gdzie jego szukać .
Nie miałem tez napięcia w gniazdach w bagazniku ale z tym sobie poradziłem poprostu od onnego przewodu poprowadziłem +.
będe musiał jeszcze poszukac w tych łacznikach gumowych w klapie
Kolego Jabol moim zdaniem nie powinieneś ciągnąć plusa do gniazd zapalniczek z przypadkowego przewodu, gdyż gniazda mogą powodować spore obciążenie tej linii zasilającej a nie wiesz nawet jakim ona jest zabezpieczona bezpiecznikiem.
bardzo słuszna uwaga mokrysedes
takie praktyki mogą doprowadzić do "pięknego" fajerwerku

trzeba było zacząć od bezpieczników jeżeli chodzi o gniazda potem żarówki jeżeli chodzi o światło i sprawdzenie czy dochodzi do nich prąd bądź masa
i wtedy sprawdzić wiązki

generalnie jeżeli chodzi o gniazda i oświetlenie bagażnika to wiązki w łącznikach klapy nie maja chyba z tym nic wspólnego MÓJ BŁĄD
Bezpieczniki sprawdzone są ok ,
żarówki sprawdzone też ok
W przewodach prądowych + dochodzących do lampek nie ma napięcia
Masa - jest ok ,myśle że to coś może być z krańcówką tylko nie wiem gdzie jej szukać .
(19-08-2010 11:04)niebieski91 napisał(a): [ -> ]bardzo słuszna uwaga mokrysedes
takie praktyki mogą doprowadzić do "pięknego" fajerwerku

trzeba było zacząć od bezpieczników jeżeli chodzi o gniazda potem żarówki jeżeli chodzi o światło i sprawdzenie czy dochodzi do nich prąd bądź masa
i wtedy sprawdzić wiązki

generalnie jeżeli chodzi o gniazda i oświetlenie bagażnika to wiązki w łącznikach klapy nie maja chyba z tym nic wspólnego MÓJ BŁĄD

Zdziwił byś się włąśnie wiązki w klapie mają dużo wspólnego .
Zdjęłem osłone gumową od wiązki kabli w klapie przerwane były dwa przewody czarny z żółtym i szary z jakimś innym kolorem po połączeniu przerwanych kabli nastała światłość w bagażniku.
no proszę bardzo - po prostu nie bylem pewien

czyli włącznik faktycznie musi być w zamku pewnie
mała rzecz a cieszy Smile
Stron: 1 2
Przekierowanie