Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Obicie drzwi - jak zdemontować?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam.
W końcu dorwałem lusterko dla swojej gadziny ale do wymiany trzeba zdjąc obicie drzwi. I tu jest problem. Nie raz zdejmowałem w innych autach obicia ale tu trzyma jak jasna cholera. Czy to rzeczywiście aż tak mocno trzyma na tych zatrzaskach?
Tak. Cholernie mocno, jakby było przyspawane. Zatrzaski połamią się, chociaż ze trzy. Zaczynaj od dołu.
Po odkręceniu wszystkich śrub mocujących, tapicerkę zdejmujesz szarpnięciem do góry nie do siebie bo pourywasz zatrzaski. Najlepiej przytrzymać od dołu i szarpnąć do dołu, ja tak zawsze ściągam i jeszcze nigdy nie ułamał mi się żaden zatrzask.
Dzięki za info.
P.S. Ja nie mam śrub.. Mam polifta.
Polecam zakup takiego cuda, dałem 20zł. Już miałem dosyć męczarni z tymi tapicerkami.
http://rg-narzedzia.com.pl/37379-thickbo...kich-b.jpg
Auta tego segmentu po prostu sie nie popisały pomysłowością zamocowania tapicerki. Robiąc rożne auta to SGA wypada najgorzej pod tym względem.
Generlanei wiekszosc aut od wielu lat ma tapicerki na spinki. Powiem szczerze ze wolalbym zeby byly od dolu jakies srubki lub ewentualnie gdzies tu po srodku tez srubki ukryte pod klamkami itp. Chyba to by bylo lepsze rozwiazanie dla ogos kto do drziw lubi zagladac i dlubac, naprawiac itp.
(11-11-2015 16:51)Scrappy napisał(a): [ -> ]Polecam zakup takiego cuda, dałem 20zł. Już miałem dosyć męczarni z tymi tapicerkami.
http://rg-narzedzia.com.pl/37379-thickbo...kich-b.jpg

Mnie to wygląda na metalowe ramię i przy podważeniu uszkodziłoby lakier.. Poza tym, gdzie ja z polski takie coś będę sprowadzał czy szukał w ogóle nazwy na to u siebie.. Ale dzieki.
(11-11-2015 20:53)K9Darek napisał(a): [ -> ]
(11-11-2015 16:51)Scrappy napisał(a): [ -> ]Polecam zakup takiego cuda, dałem 20zł. Już miałem dosyć męczarni z tymi tapicerkami.
http://rg-narzedzia.com.pl/37379-thickbo...kich-b.jpg

Mnie to wygląda na metalowe ramię i przy podważeniu uszkodziłoby lakier.. Poza tym, gdzie ja z polski takie coś będę sprowadzał czy szukał w ogóle nazwy na to u siebie.. Ale dzieki.

Można podłożyć szmatę między narzędzie a lakier. Podważając śrubokrętem też porysujesz, a próbując ściągnąć bez podważania tylko pourywasz sobie mocowania na spinki, nie raz już to u siebie zrobiłem Wink
(11-11-2015 12:54)K9Darek napisał(a): [ -> ]Dzięki za info.
P.S. Ja nie mam śrub.. Mam polifta.

Ja tez mam polifta i po zdjęciu panelu z przyciskami otwierania okien mam śruby i wątpię żebyś ich tam nie miał.

A tak ogólnie to nie rozumiem dlaczego większość ściąga tapicerkę razem ze spinkami, przecież po odkręceniu w/w śrub wystarczy szarpnąć cały boczek drzwiowy w górę i wyskakuje ze spinek a spinki zostają w drzwiach i nic się nie łamie. Tak samo się zakłada oczywiście odwrotnie czyli nakłada się od góry dociskając do drzwi by naszło na wszystkie spinki i dobija od góry by wskoczyło na swoje miejsce.
Stron: 1 2
Przekierowanie