Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Otwierające się same elektryczne szyby
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam wczoraj po zgaszeniu silnika i jak otworzyłem drzwi od środka to otworzyły mi się szyby całkowicie, tak jak bym to zrobił przytrzymując kluczyk w zamku otwierając go. problem robi się podczas gdy pada deszcz bo jak otworzy wszystkie szyby to leje się do środka. CO TO MOŻE BYĆ POMOCY.
Na początek sprawdź kable w przelotkach drzwi i tylnej klapy. Mogą być uszkodzone i robić zwarcie. W starszym modelu działo się tak najczęściej po zalaniu modułu komfortu który był pod siedzeniem.
mam 2001r u mnie pod siedzeniem jest parktronik
sprawdzałem i szyby otwierają się po wyjęciu kluczyka ze stacyjki po 2, 3 sekundach. i gdzie może być moduł komfortu zamontowany i jak wyglada.???
Sprawa pewnie rozwiązana już ale napiszę dla potomnych-moduł znajduje sie w schowku pod fotelem kierowcy,a takie rzeczy z szybami dzieją się najczęsciej po ulewnych deszczach lub mrozach gdy moduł dostanie wilgoci-poprostu głupieje. Warto go wyjąć otworzyć i wyczyścić np.benzyną ekstrakcyjną i pędzelkiem,wysuszyć.
Mowa jest o polifcie i tam pod siedzeniem niema takich rzeczy. Elektryczne szyby sa sterowane sterownikiem pryz silniczku w drzwiach plus to ze spiete sa te wszystkie drzwi pod centralna elektryke czyli tablice bezpiecznikową.
witam kolego ja miałem to samo tylko ze w seacie cordobie 2003 i poszedł mi bezpiecznik od alarmu i centralnego zobacz dokładnie bezpieczniki
Witam...
czy ktos znalazl juz recepte na otwierajace sie drzwi ?
- kluczyk w pozycje zerową - otwieraja się
- lub wyciagniecie kluczyka powoduje otwarcie,
- zamkne drzwi z kluczyka...po jakims czasie samoistnie bez ingerencji zewnetrznej - otwieraja sie[/php]
Jesli nie kabloteka w przelotkach to ktorys zamek sieje. Odlaczaj kolejno traby slonia w drzwiach. Nawet ten zamek w klapie tylnej moze to powodowac bo i z klapy mozemy otwierac szyby lub zamykac.
To co kolega @Wesol napisał do sprawdzenia.
Ja od siebie mogę dodać że sprawdź czy w klamkach drzwi przednich masz całe wiosełka. Potrafią się wyłamywać i też może wiosełko nie wyłączać stycznika w zamku a to on odpowiada za otwieranie i zamykanie drzwi.Smile
potwierdzam...powód zapewne popękanych kabli (masakra w klapie bagażnika)...
do chwili obecnej nie stwierdziłem otwarcia
Stron: 1 2
Przekierowanie