Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: jakie mam sprzęgło??
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witajcie!!!
przymierzam sie do wymiany sprzęgła;i tu powstaje moje pytanie: mam dwumase czy zwykłe?? miedzy jednym a drugim kolosalna przepaść cenowa.
moje autko to Alhambra 1,8 T rok 2000 silnik AJH. proszę o waszą pomoc.
dwumas w standardzie byl w tych motorach.
Po nr. VIN dowiesz się wszystkiego bezpłatnie w serwisie . Jako ciekawostkę dodam bo wczoraj byłem i pytałem dwumasa do 1,9 tdi ,99r. , kosztuje 4500 zł Angry plus dodatki , a w hurtowni można trafić za 1500 zł .
to zalezy od aso. Moze robili celowo cena zaporwą. Oni nie sprzedaja takich czesci tylko raczej wymieniaja w autach. CO innego jais kawalek plastiku, oslonka, bajer itp to sprzedaja oczewiscie. Aczkolwiek kiedys pytalem umnie w aso seata i cena byla normalna znaczy sie porownywalna jak w IC. JAk pytalem o sprzeglo z dociskiem w IC do dwumasy do tdi PD to powiedzieli 700 zl co ich odrazu wylachalem.

W 1.8 T czy tych starszych czy tych nowszych byl dwumas. Oczewiscie mozna zalozyc sobie zamiennik jednomasowy w sumie w cenie duzo mniejszej. Tak jak pisalem juz wiele razy- do 5 biegowych zamach do 1Z plus tarcza i docisk i mamy jednomas za okolo 500 zl. Do 6 biegowych istnieje tylko zamiennik valeo jednomasowy za okolo 1400 zl z tego co widzialem bo cena poszla nieco do gory.
czy żeby zamienić dwumas na zwykle wystarczy wymienić docisk tarcze i wysprzęglik czy kolo zamachowe również?? może macie jakieś propozycje z allegro takiego kompletu??
Przekierowanie