Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Jaki licznik (zegary) Sharan
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam. Posiadam sharana z 96r od lat. Padł w nim licznik, przynajmniej tak twierdzi elektryk. Mam problem ze znalezieniem licznika o takim samym numerze katalogowym. Liczników jest pełno wszędzie ale o takim jak potrzebuje brak, no poza zagranicą Ruskich i Ukraińców. Pytanie moje brzmi czy mogę kupić jakiś inny licznik czy też tylko ten z dokładnymi co do "j" numerami. Numer katalogowy mojego licznika to 7M0919881D Proszę o pomoc. Silnik 1.9tdi 90km 96r.
kup anglika i przełóż prędkościomierz i po kłopocie
Kupił bym gdyby był w polsce dostępny licznik o takim samym numerze.

pretor

Liczniki w całości nie padają ot tak sobie, napisz jakie są objawy i co działa a co nie.
Bo może się okazać że trzeba wymienić jakąś pierdółkę która podejdzie z jakiegokolwiek licznika SGA.
W tych rocznikach wychodziły dwie wersje licznika jeśli chodzi o diesla. Pierwszy był z jednym wyświetlaczem a drugi z dwoma wyświetlaczami. Z doświadczenia wiem że jak miałem z dwoma wyświetlaczami to każdy jeden z dwoma działał normalnie. Zakładałem też od Alhambry i też działał poprawnie. A jaki Ty masz?
Mam licznik z dwoma wyświetlaczami oraz z logiem samochodu po środku o wokół tego rysunku palą się kontrolki od otwartych drzwi. Chcę wymienić licznik gdyż był u dwóch elektryków i obaj stwierdzili że trzeba go wymienić a historia tego licznika przedstawia się tak. Pierwsze objawy były takie że licznik (czasami) po przekręceniu stacyjki w ogóle się nie włączał totalnie nic. Po zrobieniu czasem 2 km a czasami po 50 km się resetował i chodził już normalnie. I tak jeździłem jakiś rok. Później moja żona zagotowała wodę i uszczelka pod głowicą że się tak wyrażę poszła się jeb.. Wymieniłem silnik a teraz lewa strona licznika nie chodzi w ogóle i tak samo się zawiesza jak wcześniej. Trzeba mocno pieprznąć ręką żeby go obudzić lecz nie działa cały tylko obrotomierz i wskaźnik paliwa. Ot to cała historia. Pozdrawiam
Zapomniałem jeszcze dodać że po tej całej wymianie silnika na tym owym liczniku po tym jak wskazówka obrotomierz przekroczy 2000 obr/min to zapala się i pika kontrolka od oleju tzn obecnie już nie pika tylko miga bo wyciągnąłem ten pipczek z licznika który doprowadzał mnie do szału. Dodam że ciśnienie w silniku jest ok a oleju prawie nic nie bierze i kontrolka tak miga dopóki nie wyłączę zapłonu.
Jak szukasz licznika to zapraszam na pw. Został mi po moim aucie.Smile
Sprawdź dokładnie kabelki i kostki do licznika. Sprawdź też zasilanie przy stacyjce. Jeśli dwa liczniki robią to samo to coś z kabelkami jest nie tak. Do tej pory wszystkie liczniki które podmieniałem w swoim aucie nie było problemów.Smile
Witam mam Sharana 1996 1.9 90km mam problem ze wskaźnikiem temperatury silnika ( nie działa poprawnie). Założyłem identyczne zegary lecz o innym numerze seryjnym i temperature pokazywało dobrze lecz prędkościomierz oszukiwał o 50km zawyżał. Poradzi coś ktoś?
Stron: 1 2
Przekierowanie