Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Samopoziomowanie ksenonów - nie działa, jak diagnozować?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
problem dotyczy galaxy z roki 2001.
Nie działa samopoziomowanie ksenonów. Jak znaleźć w czym problem aby później to naprawić? Jak co to mam kabelek i VAG COM..

Pozdrawiam.
Podczas adaptacji było słychać silnczki w obu lampach. Teraz jednak nie wiem czy działają. Jak sprawdzić? Nie poziomują się po włączeniu auta/swiateł. Obciążając tył, "na oko" też nic się nie dzieje.
A więc tak, podczas ruszania czujnika z tyłu po ok. 20 sek. słychać w obu lampach pracujące głośno i dość długo(jakieś 5 sek.) silniczki. Na "oko" jednak nie widać aby soczewki w lampach zmieniały swoją pozycję?
Dodatkowo śrubokrętem ustawiałem oba reflektory góra-dół, aby rozruszać. Zostawiłem byle jak i udałem się na stację diagnostyczną celem ustawienia.
Zrobiłem VAGiem adaptację, później Pan mówi że są idealnie ustawione...
Nie wiem..
Do tego nie wiem czy to poziomwanie też dobrze działa... Rozebrałem z ciekawości jedną lampę i oto co ujrzałem w środku:
http://www.fotosik.pl/zdjecie/c3c1731e3ae3d66f
To białe to silniczek poziomowania? jest w ogóle sens dalej to rozbierać? A może wszystko jest sprawne, tylko wystarczy ustawić?
Pozdrawiam.
Ja bym zaczął od rozebranie tych silniczkow bo jak one sa dziabniete to tez beda cyrki. A wierz mi ze one sie psuja bardzo czesto.

Potem trzeba odpiac czujniki na waczacu przednim i tylnym i tym ruszac i obserowac czy sie zmienia poziom swiatla. Jesli nie to cos nie tak z czujnikiem,kabloteka albo z modulem w lampie sterujcym tym poziomowaniem. Tu nei pamietam czy w SGA jest jeden czy dwa osobne czy jak bo juz mi sie miesza z oplam.
Jednak silniczki słychać, że działają...
slychac ale czy podnosza odblysniki i czy potencjometr pokazuje polozenie silniczka to dwie rozne sprawy. nie jeden jezdzil autem i silniczke caly czas slychac bylo ze pracuje nieprzerwanie co swiadczy o uszkodzeniu jego.
Jak działa ten potencjometr? Jeszcze jak wyjąć silniczek? I jak to ew. naprawic?
Przekierowanie