Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Cały czas grzeje?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Moze mnie ktoś nakierować co może być przyczyną tego, że auto mimo wyłączonego climatronica grzeje, czy jest jakaś regulacja otwarcia nawiewów przy nagrzewnicy?!
Jesli wczesniej nastawiłeś np. na grzanie to klapa temperatury sie otwarła i przepuszcza powietrze przez nagrzewnicę, Jak wyłaczysz niby klimatronik i i nawiew, to znikną wskazania na wiswietlaczu, ale klapa dalej jest w tym samym miejscu, czyli otwarta i kiedy samochód jest w ruchu, to wiadomo, ze wdmuchuję siła pędu powietrze do kabiny i to ogrzane. W naszych autach nie ma zaworów na nagrzewnicach i gorący płyn cały czas przez nich ma obieg, a temperaturę regulujesz tylko klapami za pomocą ustawień na panelu klatronika. Klimę natomiast włączasz poprzez takie ustawienie, aby nie było napisu ECON, wiec klapa przekieruje powietrze przez parownik i go schłodzi.
Nie wiem w czym widzisz problem...
Ustaw temperaturę na LO i po sprawie.
Chyba że klapa niedomaga... Z drugiej strony to trochę dziwne, ja climatronica nie wyłączam wcale. Po prostu zmniejszam temperaturę jak jest za gorąco i tyle. Oczywiście w obecnych temperaturach chodzi na ECON.
Przekierowanie