Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: akumulator do webasto
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Witam od tygodnia jestem posiadaczem sharana z 2003r . A uto posiada webasto ale brak akumulatora sprzedawca wyciągnął do innego auta . I tu moje pytanie jaki akumulator kupic??? bo nie mam zielonego pojecia . W drugim sharanie mam sam dogrzewacz to akumulatora drugiego nie ma .

pretor

Wymieniałem swój oryginalny akumulator z pod siedzenia pasażera, na markę Viper z tymi samymi parametrami 12V 60 Ah.
Przy zakupie zwróć uwagę na wysokość akumulatora (najlepiej podjechać bez prawego fotela i przymierzyć), bo przy tych samych parametrach aku mają czasami rożną wysokość i nie każdy wejdzie w to miejsce pod fotel.

Na fotkach masz mój stary oryginalny aku i nowy Viper w miejscu pod przednim fotelem pasażera.
ten przekaznik z oznaczeniem 100 to do zalaczania tego dodatkowego aku jest??
Jutro na zlocie zrobię zdjęcia swojego akumulatora pod siedzeniem to wstawię wieczorkiem.Smile
koledzy mam takie pytanie , w tym tygodniu zmieniłem swojego galaxy 1996 rok , silnik 1z , na sharana 1999 rok silnik ahu , ma on webasto sterowane z pilota , ale podobno coś przestało chodzić , tak mi ten gościu powiedział co od niego kupiłem auto , tak czytam ten wątek i pytanie mam , czy do tego dogrzewacza sterowanego też musze mieć dodatkowy akumulator ? , wcześniej miałem 3 szt galaxy ale ze standardowym dogrzewaczem , to wiedziałem o co kaman , a teraz trochę się pogubiłem

pretor

Jeżeli masz fabryczne webasto, to musisz mieć pod siedzeniem 2 akumulator. Chyba że poprzedni właściciel sam przerobił dogrzewacz i podłączył go do akumulatora głównego.
tyle ze pare osob pisalo ze maja aku drugi a postojowki niet. I tak samo w druga strone. Chyba ze kreca albo nei wiedza co maja. Czysto teoretyccznie do czego by byl drugi aku jakby nie bylo postojowki...?
faktycznie poprzedni właściciel dołożył sterowanie , ten panel jest oryginalny , dzisiaj musze to zobaczyć , ale i tak chyba będę przed zimą zrobić sobie wycieczke do kolegi Stefano żeby zobaczył o co w tym chodzi

pretor

(20-09-2015 07:00)wesol napisał(a): [ -> ]tyle ze pare osob pisalo ze maja aku drugi a postojowki niet. I tak samo w druga strone. Chyba ze kreca albo nei wiedza co maja. Czysto teoretyccznie do czego by byl drugi aku jakby nie bylo postojowki...?

Ja mam oryginalnie drugi akumulator po siedzeniem pasażera a brak u mnie całej instalacji do webasto i jest sam sprawny dogrzewacz...co nie zmienia faktu że studiując mój nr VIN w serwisie VW, doszedłem do informacji że fabrycznie miałem całą instalację do ogrzewania postojowego: pompka, zegar w podsufitce i piecyk mocniejszy. Tylko że ktoś kiedyś to wymontował i wsadził zwykły piecyk i tak już kupiłem auto.

Szukałem info na rożne sposoby i wszędzie w każdym serwisie odpowiedź jest jedna: jest drugi akku po fotelem pasażera, to było postojowe webasto...i basta Wink
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie