Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Winda - demontaz
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam
Moja winda odmowila posluszenstwa Sad.
Przed wyjazdem w trase sprawdzalem czy zapas jest ok. Kolo normalnie zeszlo i juz nie chce sie wciagnac spowrotem.
Idzie tylko kawalek i wisi ledwo nad ziemia Sad
Potem jakby linka sie blokuje i nie wciaga dalej.
Mam juz ja odkrecona od auta ale problem z dalsza rozbiorka.
Poki co zeszlifowalem i rozwiercilem 4 nity ale nie moge otworzyc tej puszki z mechanizmem wciagajacym.
Jak rozebrac ta czesc na ktora zaklada sie klucz od kol zeby wyciagnac/wciagnac kolo?(zaznaczone na obrazkach na czerwono)
Puszka lekko sie odchyla gdy podwaze srubokretem (linie zaznaczone na niebiesko) ale nie chce sie cala otworzyc bo trzyma ja wlasnie ten srodek.
Rozbieral to ktos???
Prosze o porady jak sie z tym uporac bo nie chce kupowac uzywanej windy, ktora za jakis czas tez moze pojdzie.
Z gory dzieki za wszelkie porady
[attachment=3925]
[attachment=3926]

Pozdrawiam
Witam ponownie
Winda nie daje mi spokoju Sad
Przegladam niemieckie forum i natrafilem na takie oto "wynalazki" na kolo zapasowe.
Linki ponizej :
https://www.sgaf.de/node/237066
https://www.sgaf.de/node/239001
Co sadzicie o nich?
Warto probowac skladac cos na podobienstwo zeby wykluczyc walke z winda w przyszlosci .
Pozdrawiam
Możesz sam coś takiego sobie zrobić ale będzie niewygodnie koło zapasowe montować. Jak byś potrzebował sprawną windę to pisz na PW.Smile
Śruba którą widać przechodzi przez cały mechanizm windy i po drugiej stronie jest spęczona. Żeby to rozebrać musisz oszlifować ją naokoło przy podkładce i wybić.
Miałem taką samą sytuacje jak u Ciebie, też chciałem sprawdzić czy wszystko ok. z kołem i już go nie wciągnąłem. Okazało się że wyrobiło się aluminiowe kółko które wciąga linkę.
Na początku chciałem nawet zaadoptować patent znany np. z francuskich samochodów, z koszem na koło, ale dostałem "nową" windę w prezencie Smile
(12-09-2015 05:05)frik napisał(a): [ -> ][...] też chciałem sprawdzić czy wszystko ok. z kołem i już go nie wciągnąłem. Okazało się że wyrobiło się aluminiowe kółko które wciąga linkę.[...]

A czy to kółko może się wyrobić, gdy winda jest nieużywana? Czyba nie pracuje wtedy? Ostatnio, to trzy lata temu koło opuszczałem. Ciekawe jak tam ciśnienie...
Od góry kółka są wyfrezowane zęby po których porusza się zębatka. Ponieważ jest to aluminiowe u mnie te zęby były prawie starte. Dodatkowo metalowa zębatka była pęknięta. Chyba miałem wyjątkowego pecha
Dzieki za odzew
Kolego frik ktora podkladke zeszlifowac?
Rozumiem ze masz na mysli obrazek 2 ktory dodalem.
Ale ktora podkladka to trzyma? Ta bardziej u gory (mniejsza srednica) czy moze ta wieksza nizej?
Jak to zeszlifuje to jakim sposobem to pozniej polaczyc?
Kurcze moze jakis inny patent zamiast tej windy?
Moze wciagarka reczna dalaby sie dobrze zaadoptowac po malych przerobkach?(na znanym portalu juz za okolo 50 70 pln)
Np taka jak nizej
[attachment=3929]
Myslal ktos zeby cos takiego zamontowac?
Pozdrawiam
pasem do lawet ale chyba wolałbym albo wyspawac sobie kosz jak we francuzach albo nawet taki kosz od jakiegos zapodac i po robicie.
Tak, chodziło mi o drugie zdjęcie. Ja oszlifowałem podkładkę i koniec śruby który wystaje ponad podkładkę tak żeby zmniejszyć jego średnicę, żeby mógł swobodnie wyjść. Musisz tylko uważać przy rozbieraniu całego mechanizmu bo jest tam sprężyna i jeśli będziesz szybko demontował to wszystko się rozsypie i nie dojdziesz gdzie co było.
Podepnę się pod wątek.
Dziś pierwszy raz od zakupu auta chciałem zobaczyć jak obsługuje się windę w razie gdyby trzeba było zmieniać koło w trasie. Zacząłem kręcić i gdy koło opuściło się jakieś 5 cm klucz (wraz ze śrubą) zaczął przeskakiwać a w środku coś strzela. I koło nie opuszcza się dalej. Wciągnąć też się już nie da bo klucz też przeskakuje (bez odgłosów już teraz).
I jestem w kropce bo ani koła wyjąć, ani go z powrotem wciągnąć żeby nie latało, ani dostać się do mechanizmu.
Czy ktoś miał już podobny problem?
Jak to rozwiązać?
Stron: 1 2 3
Przekierowanie