Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Za mało mocy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zauważyłem że mój Sharan ma zbyt słabe osiągi w stosunku do pojemności silnika. Ostatnio jechałem Alhambrą z silnikiem 1,8 T 140KM na gazie i jest to przepaść między moim, który ma 174KM. Wyczyściłem przepływomierz, gość na kompie sprawdził i żadnego błeda nie znalazł. Jedynie zauważyłem że przy niskich temperaturach powietrza silnik jest jakby mocniejszy. Jak nim jeździłem podczas upałów to wyczuwalne było brak mocy, natomiast w ostatnich dniach gdzie mamy chłodne dni samochód zachowuje się inaczej, tak jakby był mocniejszy. Co może być tego przyczyną, gdzie można szukać usterki?????
1.8 T ma 150 koni i zapewne jeszcze zdrowy wypluje ponad ten wynik. Dodatkowo ma nawet wiekszy niuton z dołu. Druga sprawa jest to ze ten silnik 2.8 to nigdy w zyciu nie mal 174 koni. Wysteoowal takze w golfie 3 i tam zazwyczja na hamowni wyskakiwalo przy zdrowej jednostce okolo 150-155 koni. Te silniki zdorwe w dzisiejszych czasach praktycnzie nie wystepuja a bledy wcale nie muszą byc. Tak wiec tak to wyglda w wolnossacej jednostce.
Przekierowanie