Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Diagnostyka silnika z pomocą aplikacji na smartfona ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

pretor

Czy ktoś z forumowiczów na SGA miał już może okazję przetestować program "Torque Lite (darmowy) i w wersji "Tarque Pro" (płatne) na Androida ?
Filmik który mnie zaiteresował i opisuje działanie tej aplikacji na smartfonie: https://youtu.be/P0GsFnpPFpo
Aplikację w wersji Tarque Pro już pobrałem z Blackmarket ale do połączenia się z autem potrzebny jest adapter OBD II z Bluetooth i z tu mam problem jaki kupić aby działał w moim Sharanie z 1999 roku ?

Jest tego na Allegra cała masa i ciężko wybrać: ELM327 Bluetooth
Ja jak dotąd z powodzeniem stosowałem ten niebieski w różnych autach.

pretor

Dzięki Darku za wskazówkę, miałem już brać taki koło 100 zeta ale za twoja sugestią kupiłem niebieski za 21 zł z przesyłką.
Jak dojdzie do mnie to ocenię ile jest wart i co potrafi Smile
do Galaxy MK2 też można ten niebieski ? bedzie pasował?
Generalnei do prawie kazdego auta bo ELM to wszystko lyka tyle ze sam silnik no prawie bo chyba jeszcze czasami abs trawi.
Najstarsze autko do którego to wsadziłem to był Ford Focus 1999 rok i super hulało.

pretor

Interfejs dotarł i niestety w moim 1,9TDi AFN z 99r. nie widzi ECU auta.
W Renault Master z 2013 hula aż miło a w moim starym dziadydze nie chce nawet ruszyć Confused

Nie działa również w Renault Trafic z 2012 roku.
Tak to taki sprzet. Raz dziala raz nie dziala w jednym aucie hula w drugim nie. Odczyty parametrow tez moga byc z palca wyssane. Jak dla mnie to zabawka i mimo ze moznaby sie pobawic takim czyms to jakos bym nie ufal wynikom.
Mam wersję PRO. Testowałem na przykład w: Ford Focus 1.8i 1999, Opel Zafira 2.2tdi 2003, VW Touran 2.0tdi 2011 i działało bez zarzutu. Co do wykazań to nie zauważyłem błędów przy wskazywaniu prędkości, obrotów, temperatury, spalania czy innych informacji. W Sharanie nie podpinałem bo spalił się biedak. Zapomniałem że jest podpięty w starym aucie i pół roku wetknięty był.
Zamówiłem sobie tego elm327, jak przyjdzie dam znać zobaczymy czy u mnie zatrybi
Stron: 1 2
Przekierowanie