Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Demontaż tylnej lampy i listwy GALAXY lift
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Mam pecha, delikatnie ciężarówka mnie zahaczyła...
Jak wyciągnąć tylną lewą lampę z błotnika i jak wyciągnąć ta listwę pod lampą żeby nie uszkodzić? Podobno do demontażu lampy należy ściągnąć najpierw tą listwę...
Jesli mnie pamiec nie myli to trzeba troszke sciagnac zderzak by odkreci srubke od tej listwy pod lampa i wtedy jak juz sciagniesz listwe to lampa to pikuś.
No nie mów.... zderzak? W warunkach blokowych? Musze poszperać jak to zrobić. O ludziki...
Listwa trzyma się na zatrzaskach jedynie, pod nią jest śruba która przechodzi jednocześnie przez uchwyt zderzaka i lampę. Jeśli uchwytu nie da się odchylić, będziesz musiał również odkręcić nadkole i jedną śrubę przy ślizgu zderzaka i wysunąć go z prowadnic na tyle aby móc wyjąć lampę.
Lampa oprócz tej jednej śruby pod listwą trzyma się jeszcze od środka na 3 (lub 4) nakrętki 8mm. Dostęp nich masz po zdjęciu pokrywy na boczku bagażnika.
Czy jakieś konkretne klucze mi są potrzebne?
(04-09-2015 21:35)ukciak napisał(a): [ -> ]Czy jakieś konkretne klucze mi są potrzebne?

ostatnio wymieniałem lampę w swojej Alhambrze. Więc listwa na zatrzaski wystarczy podważyć z jednej strony. Potem masz z lewej strony od nad kola taki zatrzask który musisz wcisnąć do środka ( potem sam wyskoczy ) następnie pod samą lampą masz śrubę ( torx ) a od wewnątrz bagażnika masz na klucz bodajrze 12 ale nie jestem pewien.
Witam,
Listwę ściągnełem po 1,5h mocowania się z nią. Jak przyjedzie lampa, to już dla Was i potomnych dam fotorelacje co jak, gdzie i kiedy. Trzymajcie kciuki.
Witam,

Jak dobrać się do Tylnej lampy? Ściągamy plastikową maskownicę z pod lampy. Maskownica jest na 4 zatrzaskach. Dodałem zdjęcia, żeby potomni wiedzieli gdzie włożyć coś mocnego i wąskiego do "odpięcia zatrzasków" Maskownica wykonana jest z ABS, zatrzaski wciskamy (te gorne wciskamy do dołu, te dolne do góry. Przydały by się jeszcze 2 ręce dodatkowe) Maskownice wyciągamy do siebie. Pod nią Znajduje się śruba trox 30. Odkręcamy także torxy z tylnego nadkola w celu wysunięcia zderzaka do tyłu. Śruba torx 30 trzyma mocowanie zderzaka oraz lampę. Zderzak należy odciągnąć na jakieś 3-4 cm. W taki sposób jesteśmy już prawie w domu. Jeszcze 3 nakrętki na klucz 8mm od wnętrza auta. Lampę wyciągamy już bez oporu. Składamy to wszystko w odwrotnej kolejności. Wymiana lampy zajęła mi ok 2,5 godziny.
wg instrukcji, robi się to tak... jutro podejście nr jeden, bo też troszkę mokro..
Zrobione wczoraj.
I nie wiem jak w innych, ale w sharanie 2005 nie trzeba odkręcać zderzaka.
1. trzy śruby 8mm od wewnątrz
2. zdjęcie blendy spod lampy - podważamy od strony uszczelki i cienkim płaskim śrubokrętem odchylamy dwa górne zatrzaski około 8cmm i 12-15 cm
3. odkręcamy śrubę torks
4. wyciągamy spinkę ( od środka moja miała takie zabezpieczenie które trzeba zerwać to łatwiej wychodzi.

Pod spodem schemat po moich poprawkach. Może komuś się przyda. Mi pozostało wysuszyć, skleić i włożyć z powrotem...
Przekierowanie