Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Wymina mieszka dżwigni biegów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zakupiłem właśnie skórzany mieszek pod kolor, bo oryginalny mam powycierany i stąd moje pytanie.
Jak odkręca się samą dźwignię zmiany biegów, czy najpierw samą kulkę, czy łącznie z prętem?
Nie chcę ukręcić.
normalnie odkrecasz sama galke i potem wyciagasz caly mieszek z ramka ze srodkowego panela. niemozliwe aby cos popsuc !
Mnie jest obraczka zaciskowa która trzyma galke. Luzujesz obraczke i galka po pociagnieciu schodzi.
(23-08-2015 11:54)wesol napisał(a): [ -> ]Mnie jest obraczka zaciskowa która trzyma galke.
Wlasnie mailem edytowac posta ale mnie wprzedziles. Jest obraczka dokladnie.
Mieszek do konsoli jest wciskany, ale od przodu ma łapki, a z tyłu zaczepy. Ciągniesz do góry lub podważasz z tyłu, a jak wyskoczy tył to przód już wysuniesz. Gałka natomiast jest na wcisk, zabezpieczona drutem, twardą spręzynką. Musisz umiejętnie zrzucić sprężynkę, aby nie ułamać w gałce czterech plastikowych łapek. Wtedy wyjmiesz gałkę z mieszkiem do góry, a jak będziesz miał ją w rece to podgrzej delikatnie dmuchawką plastikowy pierscień co trzyma skórę mieszka. Podwarzająć go od środka powinien wyskoczyć z kanałku i wtedy go wysuniesz z gałki.
Mnie to zajmuję 10-15 min, ale ty rób godzinę aby nie popsuć.
Pozdr.
Ja założyłem galke z mieszkiem od tourana ale przy okazji zrobiłem shorta czyli ten pręt obcialem że 3 cm.
(23-08-2015 12:22)wesol napisał(a): [ -> ]Ja założyłem galke z mieszkiem od tourana ale przy okazji zrobiłem shorta czyli ten pręt obcialem że 3 cm.
Obcinałeś i spawałeś czy idzie to zrobić bez tego???
Ucinasz i lekko jeden bok szlifujesz. 10 min roboty. Mieszek od tourana jest krótszy więc byłem zmuszony tego dokonać. Szybciej się biegi zmienia dzięki temu.
Kumplowi do Alhambry założyłem taką ale w wersji 6-cio biegowej:
[Obrazek: b04c00c51991.jpg]

Z ramki wyjąłem mieszek i troszkę go skróciłem a następnie połączyłem z oryginalną ramką.

Przymierzałem też tę chromowaną ramkę i weszłaby jeśli obok nie ma przycisków do uchylania tylnych szyb. Jak są przyciski to ramka nie wejdzie.
Przekierowanie