Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: problem z alufelgami galaxy mk2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
no właśnie mam problem w galaxym mk2 r.2005 130 km 1.9tdi.
zakupiłem na dniach. trzesie kierownicą powyżej 80 km/h. wiec co - jade do wulkanizatora celem wyważenia kół a tam niespodzianka:

założene są dystanse 5mm bo inaczej felga trze po zacisku. Tyle ze felga wisi tylko na śrubach. Otwór centrujący z piastu nie dochodzi do alufelgi. Jest tak tylko na przodzie.
na tylnych nie ma dystansów. i nic nie trze.

Rozmiar felgi to 7jx16h2. et 59. felga

Wiec pytanie Szanowni do Was.
Jakie Felgi mam kupić?
Felga ma bardzo duże, ET więc co za tym idzie jest schowana mocno do wewnątrz i trze. Kup Felgi z ET poniżej ok. 48 i problem z głowy, nic tarło nie będzie i nie będziesz potrzebował dystansów.
a ja jutro znowu podjade do gumiarza bo mi drgaja kola. Zle wywazyl w piatek a dopiero dzis mialem czas sie przejechac szybciej. przy 150 drgania sa. Czemu zwracam uwage na wywazenie go naprawde ciezko dzisiaj o dobrego fachowca od kół co dobrze wywazy. Raz z efachowiec to dwa maszyna. Dzis to wywazja jakby to bylo do malucha czy poloneza. A co gdy przyjezdza ktos np audi A6 3.0 tdi co latac moze 250 albo i wiecej na autostradzie. Zawsz emowie ze latam po 200km/h to chyab mnie ignorują. Wczesniej bylo okej a opony te same i te co byly na przedzie sa na przedzie nadal. Felgi tez tylko po malowaniu.

Kolego mozesz dorobic pozadne dystanse do tych kolek. Pamietaj z ecenrtowanie kol w vagach jest nei na peirscieniach centrujacych a na srubach. Ja mam kółka z pływajacymi gniazdami w flagach oraz sruby wiec musze miec dobre pierscienie ale u ciebie to neikoniecznie. Tylko musisz meic dluzsze sruby.
dzięki za odpowiedzi.

z tym ET to sam juz doszedłem. jutro podmienie z alusem z sharana z ET 53 (tez tarcza 313) i zobaczymy

dodoatkowo jeszcze znalazłem coś takiego :

http://olx.pl/oferta/dystanse-sruby-5x11...amSkr.html

człowiek proponuje mi dystanse z kołnierzem 15mm na każde koło.

ciekaw jestem waszych opini.


pozdr,
minik
Ogólnie nie mam nic przeciw dystansom, czy nawet adapterom bo sam na nich jeżdżę i jestem zadowolony, ale tej firmy nie znam więc się nie wypowiem i polecić z czystym sumieniem nie mogę. Napisz na PW to napiszę jaką firmę mogę polecić jeśli chodzi o dystanse.
A te tarcze z przodu to nie są 300 mm?
Też jedne alu felgi mi na przód nie wchodziły.
Stalowe wchodzą z ET 53 i takie mam póki co.
Dystanse są ok, najlepiej z kołnierzem tylko obowiązkowo dłuższe śruby ...
wstawiłem felgi w et42
problem ustąpił Smile

pozdr,
minik
Przekierowanie