Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Stan Oleju
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam, mam pytanko. Rozchodzi się o stan poziomu oleju na bagnecie. Poniżej załączam zdjęcie i do której granicy powinien być prawidłowo zalany olej.

http://ifotos.pl/z/wqepawr/
dolne zagięcie min, zakreskowany obszar ok, górne zagięcie max. Od dolnego do max wchodzi chyba 1l oleju jeżeli się nie mylę.
Prawidłowy stan oleju to między min. a max czyli na połowie tych kropek.
O co mi się rozchodzi. Jestem świeżo co po naprawie UPG. Wcześniej wyświetlało mi komunikat olstand prufen - odnośnie braku płynu chłodniczego. Teraz jak płyn jest OK. Znów zapala się kontrolka "olstand prufen". Płyn chłodniczy OK, olej tak jak piszecie jest równo po środku na wykropkowanym polu. Zastanawiam się czy czujnik nie jest walnięty Huh
(08-08-2015 07:10)redpoint napisał(a): [ -> ]Zastanawiam się czy czujnik nie jest walnięty Huh

Lub okablowanie albo bezpiecznik. Wszystko dzila ci w aucie oprocz kontrolki od stanu oleju?
(08-08-2015 09:00)Bogos napisał(a): [ -> ]
(08-08-2015 07:10)redpoint napisał(a): [ -> ]Zastanawiam się czy czujnik nie jest walnięty Huh

Lub okablowanie albo bezpiecznik. Wszystko dzila ci w aucie oprocz kontrolki od stanu oleju?

Tak wszystko działa normalnie. A kontrolka zapala się tak po przejechaniu 60 KM trasą S5.
Zaraz zaraz, ta kontrolka od oleju właśnie się zapala gdzieś jak olej jest w połowie zakreskowanego pola, mam tak samo. Wystarczy maskę otworzyć, zamkąć i na ok 100km spokój Smile Olej sprawdzam i zawsze jest w połowie jak się ona zapala. Z tego co wcześniej czytałem to nie tylko u mnie tak jest.
a jak dolejesz oleju tak by bylo na maxa lub nawet torszke ponad max to tez sa te akcje po jezdzie??
(08-08-2015 09:31)wesol napisał(a): [ -> ]a jak dolejesz oleju tak by bylo na maxa lub nawet torszke ponad max to tez sa te akcje po jezdzie??

Nie wiem bo nigdy nie przelałem ponad stan zakreskowanego pola.
(08-08-2015 09:24)DDiablo napisał(a): [ -> ]Zaraz zaraz, ta kontrolka od oleju właśnie się zapala gdzieś jak olej jest w połowie zakreskowanego pola, mam tak samo. Wystarczy maskę otworzyć, zamkąć i na ok 100km spokój Smile Olej sprawdzam i zawsze jest w połowie jak się ona zapala. Z tego co wcześniej czytałem to nie tylko u mnie tak jest.

Tak wiem, że jak się podniesie maskę to się kontrolka resetuje. Ale powiem tak, jest to k.... nowy silnik bo poprzedni miał walnięty blok i tłok. I teraz co wydałem kolejny 1 tys zł na naprawę uszczelki. Więc jestem trochę k .... przewrażliwiony!!!Angry
jesli mnei pamiec nie myli to jest mozliwosc majstorwania przy ustawieniu programowym czujnika poziomu oleju. Oczewiscie vagiem ale juz nie pameitma dokladnie co i jak. Tak jak sie robi korekcje wskazania poziomu paliwa. Generalnei to bym zalal troszke ponad stan oliwy i wtedy obserwowal czy bedzie sie cos zapalac. Ja tam mam raczej zalane na maxa oleju. Leoiej troszke przelac jak niedolac. Byle nei bylo w silniku 8 litrów czy cos w tym stylu.
Stron: 1 2
Przekierowanie