Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Paliwa co tankować, czego unikać
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
W niedzielę zatankowałem ON na Auchan w Rumii i zaskoczyłem się kolorem ropy - była całkowicie przeźroczysta jak woda i nie miała typowego zapachu, tylko coś jakby syntetycznego. Z ciekawostek, silnik bardzo ładnie pracuje na tym paliwku (miękko), jak na tych paliwach premium, pali go mniej gdzieś o litr. Pytanie tylko co to za ropa?? Może w tym wątku piszmy gdzie się tankować, jakie paliwa można lać, a czego unikać. Zarówno ON jak i benzyna. Jakie dodatki stosować - ja osobiście używam chemii Liqui Moly
Może to była jakaś chrzczona ropa dlatego przeźroczysta .....Big Grin
Ogólne u nas w PL jakość paliw nie jest najlepsza zresztą cenowo też jest słabo.
Nie ma co tutaj się na wyrost rozpisywać, tankować należy na sprawdzonych stacjach, nigdy bym nie zatankował ropy do swojego auta na jakiejś starej szemranej pseudo stacji benzynowej u jakiegoś Romka czy innego Jureczka bo ma tanie paliwo.
Co do Auchena to dziwne ze miała taki ładny kolor i auto chodzi kolega do polifta w Auchanie zatankował i nie dojechał do domu Smile a co do chszczonych to raczej maja mocno ciemno zielony kolorek , z rezsztą według statystyk 30 proc paliwa na polskich stacjach jest chszczona to są oficjalne dane .
Z jednej strony macie rację ale znów patrząc na ilość paliwa sprzedawanego w Auchan chcieliby bawić się w chrzzenie myślę że nie bardzo u nas na Podkarpaciu kiedy bym nie jechał zawsze kolejka jak za komuny jeżeli chodzi o gaz Noe mam zastrzeżeń robię tyle samo kilometrów co z orlen a płacę jednak mniej.
Na "oszołomie" nie opłaca się chrzcić paliwa przy takim przemiale jaki mają na stacji, co więcej dostawcy paliwa również taka akcja się nie opłaca.
Ostatnie tankowanie na Łukoil na ul. Połczyńskiej (róg Szeligowskiej/Lazurowej). Totalna porażka jeżeli chodzi o jakość paliwa do diesla, silnik dzwoni jak stary ursus. Nie polecam.
No i po co Ci było brać od Putina?
ja dlatego jeżdżę cały czas starymi modelami i nie ma problemu z paliwem - najlepszym czerwonym , robie naprawdę sporo kilometrów i nigdy nie miałem problemuSmileSmile
Jak jeszcze miałem starą astre to na czerwonej jeździła lepiej niż na zwykłej ropie.
Teraz zalana VERVA + BP Ultimate + Liqui Moly Pro-Line Dodatek do Diesla 5176 i silniczek mruczy jak zegareczek, az miło słuchać. Jednak TDI PD wymaga porządnego paliwka Big Grin
Stron: 1 2 3
Przekierowanie