Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Wymiana silnika 2,8 vr 6 w sharanie mkI
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam wszystkich.
Musze wymienic silnik w "szariku" ktorego wczoraj zakupilem wiedzac ze jest zajechany. Jak moge sie dowiedziec jakies oznaczenie tego silnika zebym zakupil taki sam?
I czy ktos moze podpowiedziec w jaki sposob najlepiej wyjac.
Ja mysle zeby powykrecac caly osprzet i wyciagac do gory.
Czy silnik ktory pracowal z automatyczna skrzynia biegow bedzie dobrze działał z manualna
Witam.
Poradziłem sobiebz tą wymianą silnika.
Tylko ten nie chce mi odpalic jak pokrece to slychac ze chce zapalic a nie moze tak na 2 3 sekundy odpali i sie wyłacza.
Mam manuala a silnik ktory tu włożyłem jest z jakiegoś automatu.
Dodatkowa ma inny czujnik położenia wałka rozrządu i nie moge go podpiąc do instalacji, a z tamtego silnika ma dłuższe to co do głowicy wchodzi o 1 cm.
Moze ktos podpowie gdzie mam szukac. Zeby zapalilo tamten poprzedn silniki jechal do koncaSmile
Podłącz VAGa i zobacz jakie błędy wywala...
A takim czyms dam rade odczytac te błędy bo niestety nie mam możliwości do profesjonalnego kompa się podłączyć.
Pewnie podstawowe błędy odczyta...
Kup kabel, ściągnij soft i na laptopoe też ogarniesz sprawę.
Zobacz wątek na forum o diagnostyce.
wymień kolego ten czujnik podepnij pod instalację i będzie dobrze, auto powinno odpalić, bez tego czujnika wątpię żeby ci odpalił
Z tego co wiem są dwa typy rozrządów w tych starszych VR6 12V czyli na podwójnym łańcuchu oraz pojedynczym (nowsze)
i dla tego mogą być inne czujniki wałków . Dodam jeszcze tyle że w mojej wersji po lifcie czyli VR6 24V
na odpiętych czujnikach Halla wałków auto odpala bez problemu z tym że dłużej musze pokręcić oraz po
chwili łapie błąd i wpada w tryb awaryjny - może jest podobnie w starszych VR6 ?
Należało by jednak zacząć od tego co "skimir" napisali czyli diagnostyki / odczytanie błędów - parametrów itp .

Pozdrawiam
Jutro bede miał VAG- żeby go zdiagnozowac. Jeszcze jak niemam założonych chłodnic i całego pasa przedniego to powinien odpalic czy nie? Czy od razu jakies błedy wskakują na kompa i go blokuje?
Bo o tym nie pomyślałem a chciałem sprawdzić czy odpala i właśnie bez całego przodu.
Tylko jak już będziesz mieć tego VAGa to zrób to z głową...
Zobacz na wejściu jakie masz błędy, czyli nie odłączaj teraz aku. Wyeliminuj te, które nie mają związku z brakiem zapłonu.
Skasuj błędy.
Zobacz co się pojawi po kręceniu rozrusznikiem...
Mam VAGa(sprawdxałem u sąsiada w pasacie i się łączy z nim normalnie), ale nie moze połączyc się z komputerem od mjego sharana, próbowałem x-razy i pisze zebym sprawdził kostke lub czy stacyjka jest włączona.
Kostke wykręciłem i sprawdzałem wszystkie piny są w kostce,
odkręciłem licznik i kostke od kompa sprawdzałem czy jest dobrze no i wydaje mi sie że jest ok.
No i niewiem co dalej zrobic z tym, kompa wymienic?
Stron: 1 2
Przekierowanie