Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Dołożenie trzeciego rzędu siedzeń.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Dokładka trzeciego rzędu siedzeń w nowym Sharanie nie jest taka trudna.
Koszt nowych części 2300 zł

Fotele na stelażu 1600 zł
Obudowa słupków z otworami na pasy 160 zł (dwie sztuki)
Pasy do trzeciego rzędu od Tourana 100 zł (dwie sztuki)
Zewnętrzne zapinki od 400 zł (dwie sztuki)

Podłoga przystosowana do montażu
Trzeba zdemontować plastikowy stelaż w podłodze za 2. rzędem siedzen i pokrywę podłogi z bagażnika

Potrzebne parę śrub do montażu od znajomego mechanika Big Grin

Fotele znalezione na allegro, musiałem dzwonić aby dogadać się ze sprzedawcą, bo nie było osobnych aukcji foteli III rzędu.
Dziękuje kolego Smile
Witam
Mój sharan jest oryginalnie 7 miejscowy, co kupić i zrobić by był 5 miejscowy, potrzebuję większy bagażnik. Wiem że trzeba wymontować tylne siedzenia, dużo z tym roboty?
No to trzeba wywalić 2 siedzenia Undecided Aż żal . Odkręcenie nie jest trudne .
Trzeba dołożyć pokrywę bagażnika (1) . Nie jestem pewien czy tapicerki (30 ) i ( 15 ) są takie same z wersji 5m i 7m
[attachment=4789]
Nie chcę ich demontować na stałe, z czasem powrócę do 7 miejsc. Rzadko mi się zdarza by był komplet pasażerów.
A ja właśnie muszę dołożyć 3 rząd i szukam foteli z taką tapicerką jeżeli masz taką to chętnie odkupię i możemy zamienić się resztą osprzętu.
Ja mam alcantarę. Chciałbym zdjąć fotele na jakiś czas, nie na stałe i chodziło mi oto czy dużo z tym roboty. Potrzebne elementy sobie kupię.
Witam,
Czy rzeczywiscie dolozenie tych dwoch foteli jest tak proste?
Czy ktoś ukończył przekładkę i może się pochwalić szczegółami ( fotki prac ewentualnie dkładna lista części )

Przymierzam się do zakupu sharana / alhambry, ale trudno jest znaleźć dobry 7 osobowy egzemplarz dlatego zastanawiam się nad kupnem 5 osobowej wersji i dołożeniem foteli.
(31-08-2016 13:42)Maciej_F napisał(a): [ -> ]No to trzeba wywalić 2 siedzenia Undecided Aż żal . Odkręcenie nie jest trudne .
Trzeba dołożyć pokrywę bagażnika (1) . Nie jestem pewien czy tapicerki (30 ) i ( 15 ) są takie same z wersji 5m i 7m
Witaj
Jestem na etapie przeróbki auta z 7 miejsc na 5. Wymontowałem siedzenia i położyłem podłogę wszystko pasuje. Brakuje mi tylko tego wzmocnienia oznaczonego na rysunku nr 30. Możesz zrobić zdjęcie lub ktoś z forumowiczów gdzie zamontować to wzmocnienie.
(03-02-2017 09:54)sharanik napisał(a): [ -> ]Możesz zrobić zdjęcie lub ktoś z forumowiczów gdzie zamontować to wzmocnienie.
Ja wiele nie pomogę mam 7kę .
ta belka ma kod 7n0864348
Ło tak wygląda :
[attachment=5354]
I trudno ją jakoś inaczej przypasować . Pewnikiem mocowania gdzieś są w karoserii .
Z rysunku musi być za 2 rzędem siedzeń .
Stron: 1 2 3
Przekierowanie