Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Sharan problem z szybami pomocy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam stalem sie posiadaczem sharana 99 rok 1.9 TDI AFN i mam problem mam w elektryce 6 szyb i z tego nie działaja dwie przednia lewa i tylna prawa po przekatnej wciskajac przycisk szlychac jak tyka ale nie opuszcza co moze byc przyczyna pomocy
Po raz n-ty. Kable w przelotkach do sprawdzenia.
sprawdzalem nie widac zeby bylo cos nie tak
dobrze by bylo zeby to sprawdzanie nie bylo w stylu"nie widac zeby bylo cos nie tak". Tu musisz byc pewny a najelpiej jeszcze jak podmianki sie stosuje.
Sprawdzenie kabli to podstawa ale jeżeli słychać pstrykanie przekaźnika to prawdopodobnie silniczki do wymiany.
Albo zablokowany mechanizm podnoszący, np. pęknięta i zaplątana linka. Może też być wina włącznika, jest zimny lut na którejś nóżce mikrostyku i działa tylko w jedną stronę - np. podnosi a nie opuszcza. Też będzie słychać pyknięcie silnika.
Jeżeli szyba nie działa w ogóle, rozbieraj przelotki w słupkach i dokładnie sprawdzaj przewody. Jeżeli jakaś reakcja jest, to sprawdź mechanizm i włącznik.
A, jeszcze coś. Sprawdzaj również włączniki przy kierowcy. Przedwczoraj miałem Lagunę z niedziałającym podnoszeniem prawej szyby i był zimny lut, ale na włączniku u kierowcy! Dotknięcie lutownicy i wszystko działa.
Od wczoraj też mam problem z szybami:
Przednia lewa nie działa w ogóle. Na początku słyszałem cykanie a później już nie.
Przednia prawa też przestała działać w góre, w dół idzie. Podmieniłem mechanizm i przełącznik i nic.
sprawdź kolego kable w przelotce , na 99% to ich wina będzie że nie działają szyby
jak puka w jedną stronę np do góry a w dół nie tzn że padł przekaźnik w silniczku ją tak miałem nie opuszczało ale podnosić chciało ale była na ful docisnieta to nie jechało był post o tym lewa tylna szyba nie działa czy coś takiego ja miałem zespolony przekaźnik ale przedlifty miały 2 z tego co wyczytałam 5zl i wszystko gra.
Przekierowanie