Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Fotozagadka - co to jest?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Czy ktoś wie co to jest i do czego służy?
[attachment=3834]
Wg mnie to przytrzymuje i naprowadza szybe jak jedziemy i mamay opuszczona, zeby jej wiatr nie odchylal podczas zamykania i trafila w prowadnice.
Dokładnie jak kolega norbic napisał. To właśnie do tego służy.

Sam się dołączę i zadam pytanie: do czego to służy? Oczywiście mam na myśli tę klamerkę w środku zdjęcia.

http://naforum.zapodaj.net/83433f1c6c46.jpg.html
Klamerkę w środku służy do przytrzymywania t.z pasa bezpieczeństwa ( by nie latał luzem ) n.p kiedy nie ma tam fotela lub pas nie jest używany ..

Pozdrawiam
Nie pasuje. Próbowałem już kiedyś ale pas się wysuwa prawie od razu choć klamerka nie jest uszkodzona.
Mi tam się nie wysuwa... Tongue
mi też nie
trzyma jak trzeba
(12-07-2015 22:07)norbic napisał(a): [ -> ]Wg mnie to przytrzymuje i naprowadza szybe jak jedziemy i mamay opuszczona, zeby jej wiatr nie odchylal podczas zamykania i trafila w prowadnice.

Faktycznie tak może być. Dzisiaj przyjrzałem się temu i na postoju jest nie potrzebne, ale w ruchu chyba niezbędne, ta szyba ma duży luz, pewnie testy na etapie projektowania wskazały, że szyba ma tendencje do "uciekania"

(12-07-2015 22:50)sp6qkx napisał(a): [ -> ]Klamerkę w środku służy do przytrzymywania t.z pasa bezpieczeństwa ( by nie latał luzem ) n.p kiedy nie ma tam fotela lub pas nie jest używany ..

Pozdrawiam

Potwierdzam, że do pasa, u mnie też nie wylatuje Smile
Przy szybszej jezdzie podcisnienie za oknem wysysa szybe i przy probie zamkniecia nie trafia w prowadnice na gorze jak nie ma tego "wichajstra". Smile
U mnie też są te plasticzki na szybach i uważam, że dobrze, bo szyba jest niestety dość 'chybotliwa'.
A klamerka na pewno działa, przynajmniej u mnie. Może z twoją jest jakiś problem, skoro się wysuwa?
Stron: 1 2
Przekierowanie