Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Moduł sterowania silnika ECM-brak łączności
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Mam problem z połączeniem się przez komputer ze sterowaniem silnika.
Seat Alhambra 2002 rok 115 koni diesel, symbol silnika AUY.
Ze wszystkim innym komputer się łączy tylko nie ze sterowaniem silnika.
Ostatnio miałem wymianę wałka rozrządu z całym kompletem ( bez paska rozrządu i rolek ) i mechanik mówił że należy wyregulować rozrząd, pompowtryski itd.
Niestety byłem i chyba 4 różnych mechaników i żaden ( a mieli różne programy ) nie są w stanie połączyć się z silnikiem.
Może ktoś już miał podobny problem - czy może to jest związane z tym, że został podmieniony komputer ??
Kupiłem auto od gościa, który się wydawał bardzo w porządku a okazał się zwykłym przekrętem.
Dajcie znać jak można to naprawić albo jak sprawdzić co jest nie tak.
Dzięki
Brak przejścia z obd2 z pinu 7 na wtyczke ecm ale nie pamiętam nr. Było juz o tym na forum.
a jak to naprawić ??
Czy trzeba kupić nowy moduł, komputer czy co ??
Pytam bo kompletnie zielony jestem z tym a chciałem już mieć to z głowy
Dzięki
Pompek tobie nie wyregulują na kompie. Mogą co najwyżej popatrzeć jak one pracują. Pin w ECU 16, ale kabelek jeszcze z pinu 7 OBD po drodze się rozgałezia i zaczepia o immo, zegary itd. więc przejścia nie sprawdzisz. Możesz podłączyć na krótko 16->7 lecz robisz to na własną odpowiedzialność. Możesz za to zobaczyć czy przypadkiem nie masz żadnego kabelka przy sterowniku ułamanego lub przeciętego. Winą może być nawet źle podłączone radio, które będzie słało zakłócenia. Jak silnik pracuje to raczej nie w sterowniku wina, a w kablotece lub poprostu kabli-interfejsów, którymi próbowano się podłączać. Przyczyn może być mnóstwo.:/
Dzięki za info, wyczytałem też że to może być bezpiecznik od złącza diagnostycznego ale czy wtedy w ogóle by czytał komputer ??
Po kilku dniach po wymianie wałka wydaje mi się że już pracuje inaczej jak zaraz po odbiorze auta. Już nie wiem co robić.....
Przekierowanie