Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Wymiana skrzyni Alhambra 2,0 tdi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam,
czy ktos z forumowiczow orientuje sie czy do alhambra/sharan 2,0 tdi mozna zalozyc skrzynie od 1,9 tdi?
wg mnie polosie sa takie same, sprzegla chyba tez?!
tak. 2.0 to rozwiercony 1.9 w tym przypadku.
wlasnie co do silnika to wiem - zastanawialem sie co do skrzyni - gdzies sie doczytalem ze srednica walka jest inna co wiazaloby sie rowniez z wymiana sprzegla - ale szukajac np. na jc auto wyglada na to ze sprzegla do 1,9 i 2,0 tdi sa takie same..
u mnie problem jest z wyjacym 5 biegiem - skrzynia (HLC) ma maly czarny dekiel od strony lewego kola - problem tego biegu nie dotyczny (lub w duzo mniejszym stopniu - inne lozyska) skrzyn z duza aluminiowa pokrywa - te byly tylko w 1,9 najczesciej AUY ja mam 2,0 BRT i sie zastanawiam czy wszystko mi podejdzie
2.0 tdi było gdzieś że 40 rodzajów i oowszem nie we wszystkich jest to samo sprzęgła i dm ale tu w sga były z tego co wiem właśnie te same co w 1.9 te zestawy DM.
dokladnie z tym ze w sharan/alhambra byly tylko 2,0 brt 140km i podobno 2,0 bvh 136km - chociaz ja z takim silnikiem w tych modelach sie nie spotkalem - a do czynnienia mialem z kilkoma 2,0 i wszystkie to brt
Przekierowanie