Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: oddzielacz oleju na odmie 052 103 495
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich forumowiczów jestem nowym użytkownikiem vw-sharan i pewnie ten temat był już nieraz omawiany, ale nadal nie wiem do końca i mam takie pytanie czy ten oddzielacz oleju 052 103 495 nr.wg.etki który siedzi na układzie odpowietrzania silnika przy odmie separatora oleju AVG 99' , można zastąpić układem 028 103 491 J AFN czy to wpłynie na prace silnika czy może lepiej kupić nową puszkę w serwisie krzyczą 170 a ja widziałem toprana za 50
chyba jednak po coś ta puszka tam jest >>>??????????
[attachment=3810]
[attachment=3811]
Możesz spokojnie tą część zastąpić elementem z AFN-a. Nie będzie to miało żadnego negatywnego wpływu na auto.Smile
Nowy element do AFN kosztuje w sklepie 54 złote z firmy Topran. Mimo że to słaba firma to elementy z tworzywa robią wytrzymałe. Mam taką odmę w swoim aucie już 3 lata i nic nie cieknie. Jeśli masz używaną taką odmę to patrz żeby nie była spękana na dole bo to bolączka naszych aut. Najlepiej kupić nową i będzie ok.
Ten zbiorniczek to tylko pogorszenie przelotowości w odmie. Bez niego będzie lepiej.Big Grin
Zrobię trochę OT, ale to jest niezależne od silnika czy jest ta puszka czy nie. U mnie jest AFN i mam tą puszkę, ale był też drugi rodzaj właśnie bez tej puszki i też AFN także nie wiem od czego to zależało, może od któregoś rocznika zaczęli wkładać.
Ja zakładałem oryginalna,sam dół do tego niby filterka.płaciłem coś ok.150zl. W ASO.
Przekierowanie