Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Czujniki uderzeniowe od AIR BAG
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Może ktoś z was się orientuje gdzie w Sharanie rocznik 1998 znajdują się czujniki uderzeniowe ?
jest czujnik udarowy w module poduszek oraz w drzwiach sa czujniki cisnieniowe ktore odpalaja poduszki boczne, kurtyny. modul poduch jest w tunelu srodkowym tu zaraz obok pedalu gazu.
Chodzi mi o poduszke kierownicy i pasażera w sharanie z 1998 roku ,myślałem że gdzieś z przodu będą te czujniki.
znajduje sie w module tak jak pisalem. Jest to rodzaj kawalka preta ktory jest amortyzowany po dwóch koncach sprezynkami. Jesli dojdzie do konca na przedzie to odpala poduszki czolowe , napinacze pasow. Jesli dojdzie do konca tylnego to odpala napinacze pasow. Jesli na zaplonie bedziesz wykrecal ten modul to odpali poduchy ale bez kluczyka w stacyjce nic sie nie stanie.
Jabol a może napisz co ci się dzieje może pomożemy ja ostatni u kolegi w Sharanie 99r znalazłem uszkodzony zwijacz taśmy Air Bag w kierownicy - objaw świecąca i gasnąca kontrolka AirBag ,a kolega już chciał wymieniać moduł.
Z czystej ciekawości pytam,może inaczej u mnie pod blokiem jest studzienka kanalizacyjna która sporo wystaje ponad grunt .
Ostatnio do sąsiada przyjechał ktoś znajomy punciakiem i przyje..ł w tą studzienke aż poduchy wywaliło.
I tak się włąśnie zastanawiałem gdzie u nas w Sharanach są czujnki.
punto tez chyba ma modul. Kiedys mialy fordy jakies czujniki. ogolnie to stare auta mialy czujniki ale tez nie wszystkie. Wcale nie trzeba mocno przywalic. Liczy sie gwaltownsc tego zatrzymania. Kuzynowi babka wymusila osobowka i alhambra tak ja uderzyl ze tylko lekko podluznica podgieta, chlodnice cale, zderzak pokleił a w srodku w aucie masakra- poduchy wystrzelone, szyba zbita przez poduszke kierowcy, napinacze odpalone.
To kiedyś koleżanka w zimie lekko w krawężnik kołem przyje.... i też się poducha otworzyła.
Kurdę to troche ciulowo jak tak poduszki reagują
RAFFEN nie bój się u koleżanki to nie był żaden samochód koncernu VAG ale jak się nie mylę jakiś francuz i podobno to była jakaś wada fabryczna.
Stron: 1 2
Przekierowanie