Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Stuki przy ruszaniu itp.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam Sharan tdi afn.
Zaczęło mi coś stukac jak np ruszyłem do tylu i pod czas redukcji na niższy bieg.Jak dodałem przy tym gazu to było ok ale jak bez gazu redukowalem to było słychać stukniecie.
Mechanik stwierdził że to coś z mechanizmem roznicowym.
Że jakieś nity się zrywają i była jakaś akcja naprawcza.
Ktoś coś pomoże?
Ta akcja byla ale nie w tej budzie (nie SGA a inne vagi) i nie w tych silnikach i nie z ta skrzynia biegów. A jak sie zerwie to bedziesz wiedzial bo bedzie duzo gorzej. Co tam sie dzieje to watpie by ktos z opisu to stwierdzil.
witam
moze cos podpowiem ,mialem podobna sytuacje ,bylo czuc stukniecie przy zmianie biegow ,okazlao sie ze przegub wewnetrzny prawy i do tego lozysko podtrzymujace ,
Też obstawiałem przegub wewnętrzny. Dziś mechanik ściągnie skrzynie i coś więcej się dowiem.
a to zeby zrobić przegub wewn trzeba skrzynie sciagac ?
po co ściągać skrzynie do sprawdzenia przegubów...? gościu chyba szukam inwestora..
Przegub wcześniej sprawdzony i to nie on jest przyczyną.
ja bym ogladna poduszki silnika i stworzeń zwrotnicy ja tak miałem że jak ruszyłem raz gruchlo i spokój za jakiś czas znów i to był stworzeń a poduszki zaciag ręczny i napinaj na biegu a druga osoba nich ogląda je.
Podobno jakieś łożyska na wale jak dobrze kojarzę.
Przekierowanie