Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Problem z predkosciomierzem i licznikiem km.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czesc! Wlasnie jadac do domu, zrodzil mi sie jakis problemik z licznikiem. Mianowicie wszystkie wskazniki dzialaja (temperatura, ladowanie, obroty, komputer wskazuje parametry) ale nie rusza sie wskazowka predkosciomierza ani nie liczy kilometrow ogolnych ani dziennych.
Ponadto (a wlasciwie najpierw) zadzwonil dzwonek z napisem Bite tanken (600km przejechane - ostatnio robilem 850-900 na zbiorniku) i zauwazylem ze wskazowka plywa miedzy 1/4 a 3/4 zbiornika. Zatankowalem do pelna (42l weszlo zanim zaczal odbijac, ostatnio jakies 65 wiec wnioskuje ze 1/3 baku byla) i wskazowka trzyma sie na max jak powinna.
Ma ktos pomysl gdzie szukac przeczyczy i co to moze byc??
najprawdopodobniej padł czujnik prędkości w skrzyni biegów przerabiałem to u siebie jakiś czas temu,też wariował wtedy wskaznik paliwa i rezerwa,sprawdz vagiem powinny być jakieś błedy u mnie były wtedy w klimatroniku
Ma to sens., ale jeszcze nie vagowalem.
Gdzie ten czujnik sie znajduje bo tak bez kanalu to nie widze niestety, chyba nie laczy cos bo czasem zegarek sie obudzi jak dzisiaj jezdzilem.
do kostki powinieneś się dostać z kanału żeby ewentualnie poruszć,znajduję się on z lewej strony w termicznej osłonce ,jak wsadzisz rekę to powinieneś go odnależć
http://allegro.pl/skrzynia-biegow-vw-sha...86926.html
na pierwszym zdjęciu widać ten czujnik
Przekierowanie