Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Automat gubi 4. bieg
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Takie są objawy.
Jadę na 4. biegu i nagle traci ciąg, rosną obroty i po chwili samo się ponownie zasprzęgla.
Skrzynia tiptronic, po przełączeniu na manual podczas jazdy, na wyświetlaczu stoi cały czas 4. bieg podczas tego wysprzęglania.

Co może być przyczyną?
Temat do zamknięcie - po wczorajszych diagnozach okazuje się, że skrzynia nieopłacalna w naprawie. Zdecydowałem się na przekładkę na manualną.
(29-05-2015 07:35)quent napisał(a): [ -> ]Temat do zamknięcie - po wczorajszych diagnozach okazuje się, że skrzynia nieopłacalna w naprawie. Zdecydowałem się na przekładkę na manualną.

cześć. słuchaj a jaki model skrzyni masz?? może będziesz chciał sprzedać skrzynię jako uszkodzoną?? przydałaby się do naukiSmile
Ja bym jeszcze zagadal z kolegą misiozol. Ponoć naprawia skrzynie automatyczne sga.
(29-05-2015 20:02)pablooo4 napisał(a): [ -> ]cześć. słuchaj a jaki model skrzyni masz?? może będziesz chciał sprzedać skrzynię jako uszkodzoną?? przydałaby się do naukiSmile

Na pewno będę chciał ją sprzedać, tym bardziej, że sterowanie jest w porządku.
Wymieniał będę za ok 2 tyg. - magik od przekładek ma dopiero wtedy wolny termin. Będę robił gdzieś w Słupsku...
(29-05-2015 21:41)wesol napisał(a): [ -> ]Ja bym jeszcze zagadal z kolegą misiozol. Ponoć naprawia skrzynie automatyczne sga.

Słyszę z różnych stron, że te tiptroniki są bardzo awaryjne.
Decyzja zapadła, zbieram graty i oddaję do jednego magika, który często robi takie przekładki. Sąsiad u niego robił w swoim sharanie.

Podliczyłem wszystko i graty + robocizna to koszt 3500 pln
Przekierowanie