Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Dodatkowe oświetlenie drzwi LED - tak to zrobiłem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Podczas porządków znalazłem resztki taśmy LED i pomyślałem, że można to gdzieś wykorzystać. Kiedyś przeglądałem Internet i widziałem podświetlenie drzwi w jakimś aucie i postanowiłem zrobić podobnie. Miałem chwilę wolnego czasu i większość materiałów, dokupiłem jedynie profil za 24zł, więc zabrałem się za robotę. LEDy podłączyłem do fabrycznych lampek i włączają się po otwarciu drzwi. Montaż wykonałem 2 miesiące temu i nie zauważyłem negatywnego wpływu na akumulator.
[attachment=3778]
[attachment=3779]
[attachment=3780]
[attachment=3781]
fajne
calkiem, calkiem. Kolega pisal chyba ze to z resztek robione ale ciekawi mnie jak by to wygladalo po calej dlugosci drzwi. Czy duza roznica by byla czy prawie żadna.
Jak dla mnie mało fajne-za dużo tego.Seryjne lampki w zupełności dają rade.
RobertKol-bez urazy Wink
(17-05-2015 11:03)inside4 napisał(a): [ -> ]Jak dla mnie mało fajne-za dużo tego.Seryjne lampki w zupełności dają rade.
RobertKol-bez urazy Wink

Spoko. Moja żona mówi na to choinka. Mi się podoba... Wink
Ja myślałem nad dobrym oświetleniem na tylniej klapie od wewnątrz przy otwieraniu.
(17-05-2015 12:04)inside4 napisał(a): [ -> ]Ja myślałem nad dobrym oświetleniem na tylniej klapie od wewnątrz przy otwieraniu.

mam juz chyba z rok lampki gotowe do zalozenia u siebie wlasnie. Jakos slabo lubie majstrowanie w tapicerce ale w planach jest wlasnie dolozenie lampek w sufit na tyle. Te boczne lampki sa za nisko i jak otworzy sie klape to razi po oczach zamiast oswietlac wnetrze. Cos bede napewno modzil to wkleje foty.
Jak dla mnie zajebiście pozdrawiam
Koledzy Inside4 i Wesol a macie oświetlenie w rączkach na górze? Mi wystarczaja te dolne w kufrze a jak by było za ciemno to włączyć mogę światełka w rączkach.Smile

Jeśli chodzi o paski led to zależy jak długie się zastosuje i jak duże są diody w pasku SMD tyle światła będzie.
Robertkol fajnie to wygląda i sporo daje światła w nocy wokół auta.Smile
Nie mam chyba ale nie kojarzę zebym mial- wstyd przyznac nawet. Napewno mam centralna na drugim rzędzie no i przednią tez. W bagazniku to mam troszke syfu wiec tam musze cos zapodac konkretnego by wali z gory. MAm takie dwie lampki od citroena na W5W. To zapodam to bedzie okej. Nie lubie ledów bo jak dla mnie to swieca jakos nie tak jak powinny. Tak jak w piwnicy wg mnie nei zdadza egzaminu zarowki energooszczedne czy to te świetlówki czy to te ledowe. Musi byc zarowa z włoknem i najleoiej albo 100 Wat albo 150W. Wtedy dobrz emi sie robi cos, jakies ciecie, spwawanie, wiercenie itp. Te wszystie porównania tych nowych tredów ze niby 18 Wat na świetlówce to to samo co 100 na starej nie przemawiaja do mnie.

Takie cos mysle zalozyc.
[Obrazek: min_ce7d819e890c5c16f73a919f80d09.jpg]
Stron: 1 2 3
Przekierowanie