Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Sharan 2005 1.9TDI ASZ Kapie płyn chłodniczy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Od jakiegoś czasu ubywa mi płynu chłodzącego. Pod samochodem pojawiała się plama gdzieś po dwóch dniach od jeżdżenia. Co jakiś czas musiałem dolewać. W końcu się zawziąłem i postanowiłem wybadać skąd kapie. Cały silnik był mokry. Po wyczyszczeniu i oględzinach zauważyłem, że kropelki pojawiają się na rurce po prawej stronie silnika(zaznaczona strzałką na zdjeciu).
Czy to może być nieszczelność na połączeniu (9)?
[Obrazek: e5jolc.png]
Sprawdź króciec przy bloku i połączenia węży. U mnie było tak, że gdy na zimnym silniku ugniatałem wąż idący do bloku, to spod króćca wypływał płyn Smile
moze tez ta rurka cieknąć bo lubi przekorodować. Ostatnio zaspawywalem koledze taka rurke od renaulta. Ale polaczenia tez bym wpierw sprawdził
Dzięki za podpowiedzi. Okazało się, że wyciek jest z kompletnie innej strony(dziurawa chłodnica)Confused
Witam.
W moim autku ubywa płyn chłodzący. Po jednym dniu postoju w garażu zostawia plamę na podłodze. Jest również kałuża na górze skrzyni biegów. Wymieniłem króciec przy bloku (http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5085144656) lecz problem nie zniknął. Czy jest jeszcze jakiś inny króciec płynu wchodzący do silnika w pobliżu pompy vaccum?
witam, kapie (prawie leje) się z przewodu gumowego przy opasce , miejsce mocowania tej rury zaraz nad czujnikiem chyba g62 , pytanie co to za przewód gumowy , chodzi o nazwę bo chcę to zamówić zanim ją zdemontuje .ze schematu powyżej to jest to rura nad czujnikiem nr.29 , dokąd ona idzie ?
naprawione , rura kupiona na metry
Przekierowanie