Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: ile cisnienia w kołach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam. Zastanawia mnie ile pompujecie bar do opon nisko profilowych ??
225/45R17 wzmocnione 2,2 przod i tyl
jak jade w pelni zaladowany to przod 2,3 tyl 2,6
To tak nie dziala. Na klapce masz podane cisnienia ale dla standardowych opon i felg. Co innego 225/45R17 na feldze 6,5 cala a co innego ta sama opona 9 czy 10 calach szerokosci czyli naciagnieta. PRzy naciagnietej trzeba dmuchnac nieco wiecej powietrza. Generalnie pompuje sie tyle powietrza by bieżnik sie scierał równo. Za duzo pwoietrza to srodek bedzie łysieć a za malo to zewnetrzne strony beda łysieć.
Masz racje to cisnienie dopasowalem metada prob i bledow. Felgi 7J X 17
Smile
Producent tez nieraz sie odrobine myli. Zreszta ten rozrzuc cisnieniowy na tabliczce tez jest spory bo mocno uzalezaniony od zaladowania auta. Przecie nikt nie bedzie co wyjazd wazyl auta czy kazdy bagaz i osoby.
Dla 7J 17 i opon 225/45 R17 XL Ma być 2,9 bara przód i tył na pusto. A załadowany chyba 3,2 tył jak dobrze pamiętam.
I tak też jeżdżę i ścierają się opony jak powinny.

Jak kolega wyżej ma 2,2 bara to radzę dopompować opony.

PS. I to też takie dziwne pytanie troche, rozumiem gdyby było pytanie "jaki odświeżacz powietrza stosujecie" ale nie ile powietrza pompujemy. No ew. ile powietrza w nie typowych oponach których nie ma na klapce / gdzie producent nie przewiduje dla danego samochodu i nie określa się ile powinno być.
Ale tutaj do rozmiaru 225/45 R17 XL mamy wszystko podane, i pompujemy tyle co ma być z małym marginesem błędu ew. na doładowane auto itd. Lub też jak kolega wyżej mówił jeśli felgi są sporo szersze/ węższe .. jednak nie np. zamiast 7J mamy 7,5J tylko np. zamiast 7 cali mamy 10. To wtedy damy inne ciśnienie.
Jak u mnie otworzyłem klapkę i zobaczyłem wartość jaką podaje producent to HuhHuh coś około 3.1 z przodu a z tyłu bodajże 2.9 bądź 3.0......
No nic pojechałem tak napompować miałem wtedy założone zimówki 16 cali z takim ciśnieniem jeździłem niecały tydzień i powietrze spuściłem z opon bo nie dało się jeździć, trzepało niesamowicie, każdą dziurę czułem na tyłku i kierownicy.
Nigdy więcej takiego ciśnienia, teraz mam coś około 2.4 na 215/55 R17 i jest komfortowo.
Witam.

Własnie jak z tym jest,tez mam nabite 3 z przodu i 3 z tyłu-strasznie trzepie a opony mam takie same jak TY,ile masz w przodzie i w tyle pompnięte ?.

Pzdr.
Teraz 215/55 R17 2.4 z przodu i z tyłu i takie mi odpowiada, chociaż można by było ciut więcej, ale zależy od Ciebie.
215 / 65 R15 mam po 3Atm. z przodu i tyłu i jest dobrze.
Stron: 1 2
Przekierowanie