Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: skrzynia automat
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Siemano,wczoraj ruszając ze świateł moim niesamowicie wypasionym:)wozem wystąpiło bardzo nieprzyjemne zjawisko!!!!mianowicie przy zmianie na 2 i 3 bieg skrzynia bardzo szarpneła i był jakiś dziwny metaliczny dźwięk.Potem wszystko przeszło i skrzynia zmienia bardzo elegancko.Generalnie skrzynia pracowała dotąd dobrze.Miała czasem takie nieomal nie wyczówalne przyszarpy tak jakby z lewej strony jakiś luz bo czasem przy zmianie biegu albo wrzucaniu d był metaliczny delikatny odgłos.Byłem jednak dzisiaj na warsztacie i kolo stwierdźił,że na żadnym przegubie jakiegoś luzu nie widzi i że to skrzynia.Postanowiłem tego nieudacznika konkretnie zwyzywać i opuściłem ten warsztat.Trochę wątpie w to,że gośc porusza sobie półosią i wie czy jest ona ok czy nie.Miałem już w życiu tyle przygód z przegubami i obstawiam ze to jest on winien konkretnie ten wewnetrzny od strony skrzyni.Auto coprawda jakoś nie wibruje przy przyspieszaniu ale takie delikatne bujniecia sa zwlaszcza na 2 i 3.Macie jakies inne pomysly??????
Jeszcze mi do głowy wpadło że gdyby to był dyfer już zajechany to by strzelał przy skręcie a nic podobnego miejsca nie ma.
Dzięki za wiele podpowiedzi...Smile
Proszę bardzo Tongue

Ale tak przy okazji:
Napisałeś
(22-04-2015 17:00)LukaszWRC napisał(a): [ -> ]Auto coprawda jakoś nie wibruje przy przyspieszaniu

U mnie czasem trochę wibruje przy przyśpieszaniu. O czym to świadczy?

Jestem trochę "zielony" z mechaniki Blush
Przegob wewnetrzn,poducha silnika albo skrzyn,luz na podporze.
Przekierowanie