Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: dziwny zapach w aucie - jak parafina, kopcąca świeczka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Proszę o podpowiedzi co i jak sprawdzić. W samochodzie od jakiegoś czasu mam dziwny zapach - właśnie jak kopcącą świeczka parafinowa, spaliny - coś w tym rodzaju. Pojawia się to najczęściej po jeździe, choć i w trakcie jazdy nie znika całkiem.

Wcześniej, gdy używałem ogrzewania postojowego i dogrzewacza, pojawiał się ten zapach najintensywniej po wyłączeniu pieca. Myślałem więc, że to coś związanego z piecem, spalinami itp.

Teraz już od jakiegoś miesiąca nie dogrzewałem, a zapach jest. Najbardziej czuć, gdy się wsiada po jakimś czasie postoju.

Nic nie kapie, nie cieknie, szyby nie parują, wszędzie sucho. Pachnie równo wszędzie we wnętrzu, nie lokalizuję źródła. Na serwisie niedawno był, co prawda z innymi sprawami, ale gdyby coś od spodu było mokro, to by raczej zauważyli.

???
moze podcieka z EGRa oliwa i idzie na kolektor czy nawet sama gorąc silnika moz epowodowac takie zapachy.
Pachnie tylko w środku. Przy samochodzie, ani pod maską nic nie czuć.
Mowie ci sprawdz czy tam nie jest mokro od oleju bo zona tez mi mowi zawsze ze w tym aucie smierdzi spalinami. Tez jejmowie ze troszke podcieka mimo ze grzybek egr wywalilem i to ufo ale cos tam za slabo zaslepilem i sie poci mimo to. Musze sie tym zajac w wolnej chwili.
Płyn chłodniczy skapuje na jakąś nagrzaną część.Spadnie parę kropel zapach zrobi a śladu nie będzie bo paruje.Miałem identyczną przypadłość w viano.
(23-04-2015 22:10)LukaszWRC napisał(a): [ -> ]Płyn chłodniczy skapuje na jakąś nagrzaną część.Spadnie parę kropel zapach zrobi a śladu nie będzie bo paruje.Miałem identyczną przypadłość w viano.

Głupia sprawa... muszę niuchnąć jak pachnie płyn chłodniczy... Smile
Witam

Mam podobny problem od wczoraj... po odpaleniu silnika czuć z nawiewów jaką spaleniznę - jakby jakiś plastik się topił... po ok. 2-3 min ustępuje..,. co to może być ???
Ja tak Panowie miałem Smile jak mi się dziurka zrobiła w wydechu to spalinki mi dmuchało do samochodu. A też pod maską nic nie czułem.
Mi tak też zawieje gaszoną świeczką raz na tydzień lub 2. Czasem jak stanę po jeździe, czasem w trakcie jazdy. Po paru sekundach zapach znika i się nie powtarza.
Hmmm... dziwne... od 2 dni spokój... nic nie robione przy aucie...Angel
Przekierowanie