Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Spryskiwacze szyby przedniej - temat zbiorczy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
czy znacie może jakiś zamiennik który można włożyc zamiast ori spryskiwacza szyby przedniej - rocznik 99, może pasuje z jakiego audi albo co
Padł mi jeden i nie pompuje - a za ori w ASO krzyczą 92 PLN, (podgrzewany)
kupiłem niepodgrzewany - 12,20 PLN
Również kupiłem spryski bez podgrzewania do w serwisie krzykneli mi za sztuke coś ok 115zł a za zwykłe zapłaciłem po 9,50 w Inter-Team
to przepłaciłem hehehehehe
Może i nie przepłaciłeś ,ja mam znajomka który w Inter -Team pracuje i jak mi bierze części dla mnie to niby mają być dla niego a on jako pracownik ma zniżke .
Niby nie dużo na spryskiwaczach róznicy , ale jak miałem Passata B5 i brałem tarcze i klocki zapłaciłem u niego 580zł za komplet dwóch tarcz nacinachych i nawiercanych z klockami ,w sklepie co znalazłem najtaniej tej samej firmy to na wszystkim miałem 180zł taniej niż w sklepie Smile
Jak się pytałem w serwisie na Grochowskiej to sprzedają coś koło 95 zł za sztuke a sami kupują za 50 zł. Ale da się załatwić za 65 (okazało się że sąsiad tam pracuje).
spryskiwacze nie działają, wycieraczki chodzą. czasem gdy włączę spryskiwacz załączy się na parę sekund a potem znów milczy i długo długo nie działa. przy wyłączonym silniku nie słychać pompki.
patrzyłem do tablicy z bezpiecznikami, niestety nie mogłem zlokalizować który z nich odpowiada za pracę pompki, wydedukowałem że może to być ten od mechanizmu wycieraczek ale ten jest ok.

być może pompka zakończyła żywot? może styki zaśniedziały Huh

dodam jeszcze, że nie działa ani spryskiwanie na przód ani na tył, więc wadliwy styk w manetce raczej odpada
okazało się, że wtyczka od pompki była luźna. aby się do niej dostać skręciłem kołami maksymalnie w prawo i odkręciłem maskownicę. dostęp jest w miarę dobry, ale wymiana pompki bez demontażu zderzaka byłaby ciężka. także spryskiwacze już działają!
Witam, przeszukałem forum pod kątem mojego problemu, ale odpowiedzi nie znalazłem więc podłączę się pod temat. Rzecz oczywiście dotyczy spryskiwaczy przedniej szyby. Otóż w mojej Alhambrze 2001 spryskiwacze pryskają jak nie przymierzając wytrysk 80 latka. Nie to żebym widział taki wytrysk, ale nie widzę sposobu by bardziej zobrazować problem. I tu moje pytanie czy takie spryskiwacze mogą się zepsuć, czy może niskie ciśnienie spowodowane jest jakąś nieszczelnością lub przytkaniem. Dodam że na zewnątrz nie widać żadnych wycieków.
pozdrawiam
Miałem to samo tylko że u mnie to było jak sikanie z prostatą (chodzi mi o spryskiwacze) ledwo co leciało ,po przepychaniu drucikiem z szczotki drucianej prawie nie było różnicy.
Kupiłem drugie zamienniki zamontowałem i po zmianie mogłem sobie sikać do woli i z ciśnieniem jak po 5 TyskichSmile
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie