Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Nie działa ESP - co sprawdzać?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
mam problm z ESP w samochodzie, a w zasadzie z jego brakiem.
Otóż mam włącznik, ESP w samochodzie też było. Teraz jednak po kliknięciu w włącznik nie ma żadnej reakcji. Na wyświetlaczu nie zapala się nigdy kontrolka, a podczas poślizgu także się nic nie włącza. Co diagnozować, co może być zepsute?
spisz oznaczenie po np podpieciu vaga co wyswietla. Moze poprzednik zamontowal taki bez esp. Rozumiem ze ABS normalnei działą czy tez nie?? A jak zaboksujesz kolami to zapala sie kontrolka abs??
VAG'a oczywiście mam, jak sprawdzić w nim te ESP? Co do boksownia kołami, to po nacisnieciu gazu np. na lodzie koła zaczynają się kręcić z dużą prędkością, nic ich nie hamuje, żadna kontrolka się nie świeci.
Przy hamowaniu ABS działa, czuć drganie pedału hamulca. Jednak także żadna kontrolka się nie zapala. Pozdr.
Działanie abs podczas hamowania nie powoduje zapalenia kontrolki. Jak spalisz laczka bo dowalisz gazu to asr i tu się zapali lampka.
Oki, rozumiem. Jednak jeszcze mam pytanko, jak sprawdzić to ESP VAGiem?
Tradycyjnie, wchodzisz w abs i diagnozujesz.
gdzie jest umieszczony moduł ESP? musze odpisac jego oznaczenie.
Witam

esp to funkcja ABSu, to jest moduł ABS,

kiedyś nie działal mi przycisk ESP w poprzednim samochodzie, choć sam esp działał, problemem była kabloteka,

ale takie kwiatki by wyszły w VCDS

Pozdrawiam
musze zrobic głębszą diagnostykę bo coś z ESP się dzieje świeci kontrolka, przycisk zał/wył ESP nie działa i do tego nie działa mi 4motion Sad(
No jak sie swieci zolty trojkacik to jak ma dzialac przycisk esp? Logiczne jest tez to ze przy awarii abs esp 4 mot juz tez sie nie zalaczy bo jak by mial byc kontrolowany wtedy.
Przekierowanie