Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Sonda lambda - jaki numer/czy można zastąpić innym
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
hej
Padł mi układ podgrzewania sondy lambda (03G 906 262 C). auto pracuje, odpala normalnie. ten układ działa chyba tylko na początku gdy jest zimna?.
Mam pod ręką za friko używaną sondę lambda 03G 906 262 A (różni się tylko literką A), wygląda tak samo tylko długość kabla trochę inna. podmieniłem na próbe, auto pali ok, pracuje ok, błędów brak.
Czy mogę podmienić na stałę te sondy? Jak sprawdzić poprawność działania?
wchodząc na
http://www.iparts.pl/czesc/sonda-lambda,...numery-oem , wygląda na to że sondy są podobne.

Co o tym sądzicie? niechciałbym mieć złego składu spalin żeby dpfa niezapchać, a może jezdzic chwilowo na tej z zepsutym układem grzania?
sprawa dotyczy 2.0 tdi BRT (swoją drogą zaczynam tęsknić za AUY, tam zdecydowanie mniej roboty miałem).
Sprawdziłem w ETCE online, obydwie te sondy zostały zastąpione
1K0998262AD, więc powoli się upewniam że mogą być tożsame.
przecież w wykazie masz ze to ta sama część po nr OEM.
Witam kolegów. Mam problem z ustaleniem poprawnego numeru sondy diagnostycznej. Każdy znachor mówi co innego. Jedni twierdzą, że do sonda zdemontować np.z audi będzie pasować inni ze nie. Byle by była z grupy VAG. Kupiłem jedna i nie pasuje - inna wtyczka i za krótki przewód. Na mojej starej sondzie numery są juz niewidoczne. Chciałbym kupić używkę ale nie znam oznaczeń oryginału. Proszę o pomoc
Witam.

Żebyś zaraz nie pytał o drugą Wink, podaje dwie, dla silnika AWC:
- przed katalizatorem 1K0998262F (stary numer 06A906262AE)
- za katalizatorem 1K0998262 (stary numer 06A906262Q)

Pozdrawiam
Poszukuje sondy lambda (diagnostycznej), to jest ta która znajduje się bliżej kolektora.
Na VAG-u wyskoczył właśnie błąd sondy lambda a dokładnie P0135 (Obwód nagrzewania sondy lambda (blok cyl.1,czujnik 1) wadliwe działanie.) Cały czas jest takie samo napięcie.
Wiem, że dostęp do wykręcenia jej jest dość trudny, bo trzeba będzie ściągać kolektor, ale jak będę wymieniać świecę oraz przewody zapłonowe, to można wymienić od razu sondę. Jaka to będzie sonda, czy może ktoś podać numery.
Witam.

Numery takie, jak powyżej, silniki AWC i ATM mają takie same sondy lambda.

Pozdrawiam
Przekierowanie