Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Czujnik krańcowy drzwi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam do wymiany czujnik w tylnich drzwiach bo po zamknięciu auta nie gaśnie oświetlenie z tyłu i zobaczyłem że na tym czujniku brakuje jakiejś gumki czy czegoś takiego i przez to niedostatecznie jest wpychany. Na alle... są chyba po 5 zeta tylko teraz nie wiem czy należy go po prostu wyrwać czy też jest na to jakiś inny sposób. Podpowie ktoś?
W po lifcie czujnik jest na wcisk i ma po bokach takie małe "rozpórki" wiec najlepiej zaatakować go małym śrubokrętem z lewej lub prawej strony. W przed lifcie pewnie też. Jak jesteś pewien że to ten czujnik to go mocno podważ i usuń ale ja w swoim sharanie i u kumpla nie mam gumek na połowie czujników i to nie powoduje ich nieprawidłowego działania ! Czujnik łatwo sprawdzić miernikiem lub podpinając szeregowo żarówkę.
Niestety jeszcze nie mam pojęcia czy jest po lifcie czy nie ale jestem pewien że ten czujnik bez gumki jest winien bo gdy wcisnąłem go dalej- tak jakby była gumka- to światełko zgasło, ale rozumiem że są zaczepy więc nie będę rwał na siłę tylko czyms podważę, dzięki
Taki czujnik kupisz w każdym motoryzacyjnym sklepie koszt to jakieś 12 zł ale raczej mają bez osłony gumowej pozdrawiam
No właśnie a dla czego nie szukasz gumki skoro czujnik jest ok . chociaż u mnie zauważyłem ostatnio brak gumki i światełko działa może ten u ciebie ma sklepanom główkę 12 zeta nie majątek sprawdź czy nowy będzie działał bez gumki
Ja bym kupił nowy i się nie bawił niewielki to koszt zapytaj może i gumki mają w necie więcej za przesyłkę zapłacisz
Ja wymieniałem w swojej Ali. Kupiłem w sklepie motoryzacyjnym koszt 5 zł, więc zapytaj może będą mieli. Szkoda tracić złotówki na przesyłkę z alle.
w kazdym motoryzacyjnym dostaniesz. wymiana minutę zajmie. Małym śrubokrętem odginasz te łapki rozpierające i wyjdzie. uważaj tylko na kabel, strasznie krótki i łatwo wpada i cieżko wyciągnąć
dla ułatwienia podpowiem że zatrzaski są w miejscu gdzie małe strzałki pokazują
Żeby było ciekawiej ;-) otwór na czujnik jest profilowany w taki sposób ze niczego podważać nie trzeba po prostu wystarczy przekręcić. A co do gumek. Bez nich działają tylko do czasu. One chronią wnętrze czujnika przed dostawaniem się wody.
Przekierowanie