Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: przeglądnijcie podszybie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Przy chwili wolnego czasu znalazłem coś takiego:
Wypiąłem półkę w komorze silnika pod szybą. Tuż przy ścianie grodziowej zauważyłem mokrą maź. Gdy to wydobyłem a było tego dość do doniczki na drzewko bonsai okazało się, że to są zgniłe liście i igliwie z drzew. Te otwory w nadkolach gdzie woda miała spływać z podszybia były przytkane. Oprócz tego była tam niezła kupa suchych liści. Ta ziemia wyglądała prawie jak torf jednak żona do ogródka pod krzew tego nie chciała Smile. Myślę, że warto to sprawdzić ponieważ jeszcze niczym zakupiłem sharana, gdzieś czytałem o typowych usterkach trojaczków. Przez tą maź w drastycznych przypadkach lubiała być mokra wykładzina pod nogami kierowcy i przedniego pasażera, ponieważ woda nie odpływała i dostawała się do wnętrza pojazdu. Ja tego na szczęście nie doświadczyłem. Półkę wykręca się trzema śrubami M10. Na środku jedna i dwie na bokach, przy zawiasach pokrywy silnika.
To jest ta przegroda którą trzeba odkręcić żeby wymienić filtr kabinowy?? czy się mylę??
(11-08-2011 22:52)RAFFEN napisał(a): [ -> ]To jest ta przegroda którą trzeba odkręcić żeby wymienić filtr kabinowy?? czy się mylę??

Ja gut Smile to jest ta przegroda
Witam
Przed zimą też zrobiłem tam porządek - potrzebowałem dostać się do silniczka wycieraczek.
Wiosną jak zmieniałem filtr kabinowy też wyciągnąłem - odkurzyłem parę liści
Torfu jeszcze nie mam.
pozdrawiam
gratulacje !!
ja torfu się nie dochowałem ale w poprzednim Szariku wodę u pasażera miałem i to całkiem sporo można dobre akwarium napełnić i to tez z powodu tych otworów do odwodnienia trzeba to czyścić bo inaczej woda przez filtr kabinowy do środka leci.
Tak więc panowie problem dalej nie rozwiązany Woda dalej leci ale już mniej i nie mam pojęcia gdzie ta woda dostaje się do środka Dodam tylko że mokro jest pod szybą a mianowicie w środku między szybą a deską jak wepchnę tam szmatę to nasiąka wodą Może ktoś podpowie którędy woda może się tam dostawać?
(26-10-2011 15:23)tomamar napisał(a): [ -> ]Tak więc panowie problem dalej nie rozwiązany Woda dalej leci ale już mniej i nie mam pojęcia gdzie ta woda dostaje się do środka Dodam tylko że mokro jest pod szybą a mianowicie w środku między szybą a deską jak wepchnę tam szmatę to nasiąka wodą Może ktoś podpowie którędy woda może się tam dostawać?

Uważam, że powinieneś dobrze pooglądać ścianę grodziową. Wyjmij tą półkę jeszcze raz:
1. Popatrz czy poprzedni właściel nie robił dziury na jakiś przewód lub coś w tym typie. Patrz powyżej linii gdzie dosięga ta wyjmowana półka. Tam jest takie wyciszenie musisz to wydrzeć.
2. Popatrz czy nie leje się przez układ filtra kabinowego ( tego po lewej stronie jak patrzysz od silnika) poznasz po tym że przy styku blachy i czarnej obudowy filtra będzie brudne, oprócz tego w miejscu gdzie lałaby się woda sam wkład filtra (zwykły koloru białego, węglowy koloru szarego) będzie stosunkowo ciemniejszy/brudniejszy, niż pozostała jego część.
3. Najbardziej inwazyjny sposób to to, że pod szybą czołową na całym obwodzie gdzie jest przyklejona do nadwozia szyba może być mała dziurka. Jak ktoś wymienił szybę, nie nałożył dokładnie kleju i nawet przez minimalną dziurę woda będzie przedostawać się do wewnątrz. Będzie ona spływać po szybie do dołu a następnie gdzie znajdzie ujście. Może być taka sytuacja, że minimalna dziurka będzie np. od górnej części przy dachu. Wtedy płynie już rantem szyby od wewnątrz. Inwazyjna dlatego, że żeby się przekonać na 100 procent trzeba by jeszcze raz przekleić szybę co wiąze się z jej wycięciem i wklejeniem od nowa. To sprawdziłbym na końcu zwłaszcza, gdy rok produkcji szyby masz późniejszy niż pozostałe.
Z tym ostatnim,, gra warta jest świeczki", dlatego, że jeżeli koszt przeklejenia szyby zamyka się w kwotach 100 czy nawet 200 zł, lepiej wydać to i mieć suche auto. Popytaj w zakładach montujących szyby ile chcieliby za taką usługę. Ale jak wspomniałem to na końcu. Miłego tropienia.
szyba pewnie wymieniana i gdzie snie dali silikonu. Mialem cos takiego w meganie i wyraznie mowilem jak wstawiali by sie przylozyli, Okazalo sie pozniej ze brakowalo okolo 10 cm silikony na slupku. woda sie lała.
Jeśli chodzi o szybę to jest oryginalna patrząc po znakach na szybach. Co do filtra to jest suchy i jednakowo zabrudzony na całej powierzchni Chyba muszę szukać dalej przyczyn przecieku
Witam

Szyba może być oryginalna ale i tak z jakiegoś powodu mogła być wyciągana i wklejana ponownie.
Robi się tak przy naprawach blacharskich.

pozdrawiam
Stron: 1 2
Przekierowanie