Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Diody kierunkowskazów w liczniku - działanie/problemy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Padła mi dioda kierunku prawego w liczniku ,po wyjęciu licznika niestety nic nie widać żadnych uszkodzeń podejrzewam że się przepaliła, i teraz pytanie jak radzicie sobie z naprawą ewentualnie przelutowywaniem po wstępnych oględzinach wychodzi że
rozbiórka całego licznika (wskazówki ,tarcze,dystans plastikowy) to jakaś masakra .Pooglądałem go i tak wydumałem że w miejscu gdzie są oryginalne diody jest taki dystans i w nim wywiercę mały otworek i włożę tam taką zwykłą diodę nie smd i podłącze się do kabelka na którym jest sygnał kierunku w kostce licznika . Teraz pytanie do was jaka tam dioda siedzi jaką ma moc ewentualnie jaki zamiennik kupić ,a może macie jakiś sposób inny na naprawę tego
Rozbierasz licznik i poprawiasz luty na tej diodzie SMD, napisałem ci o tym wiecej na forum Galaxy.
Witam, mam problem w Sharanie z 2003 roku z kontrolkami kierunkowskazów, zaczęło się od tego, że najpierw jedna kontrolka raz działała, raz nie. Jak już działała to była słabo widoczna, później było to samo z drugą, aż w końcu przestały obie działać. Kierunkowskazy na zewnątrz działają bez zarzutu. Licznik wyjąłem, ale tam jest sama elektronika, żarówki nie wymienię, są wlutowane małe ledy. Może ktoś miał podobny problem.
To nie są ledy tylko SMD. Możesz je sprawdzić podając napięcie około 3V. Ja sprawdzałem dwoma bateriami AA.
Tu nie chodzi o sprawdzenie czy diody są dobre, masz poprawić luty tych diod na płytce licznika.
(14-03-2015 11:56)jarekft napisał(a): [ -> ]nie widać żadnych uszkodzeń podejrzewam że się przepaliła,
Możesz sprawdzić jeszcze inaczej bez rozbierania licznika. Ja dziś zrobiłem tak:
Zwykły zasilacz 12V 1A. Licznik + niebieska wtyczka z kabelkami.

Podpiąłem plus do pinu 1, 2 i 18.
Masa na pin 9.
Obie kontrolki kierunkowskazów się świecą.

Jeśli będzie konieczna wymiana polecam zmienić na kolor pomarańczowy. Mam tak w Fabii.
Przekierowanie