Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: MkI FL Obieg wewnętrzny-problem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Mam kłopot z obiegiem wewnętrznym.Nie ma kompletnie reakcji na przycisk.Miałem już tak wiele razy ale zwykle po kilku naciśnięciach zaczynał reagować.Jak można zrobić żeby ten głupi obieg wyłączyć???Pewnie klapka jest za filtrem.Da się to jakoś w miare szybko i sprawnie zrobić???dzięki
Niestety często siada silniczek tej klapki aby go wymienić trzeba zwalać cała deskę. Na szybko to można ją zablokować w pozycji otwartej jakiś kołek wstawić od strony filtra kabinowego.
Tu masz trochę o tym napisane:
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...C4%99trzny
I to jest znakomity pomysł,jakieś podpowiedzi albo wskazówki???
A może jej nie blokować tylko rozwalić w 3 [automat-usunięto wulgaryzm]???będzie przynajmniej święty spokój!
A nie mruga ci climatronik? Bo w tamtym temacie koledzy piszą że trzeba jakiś rezystor użyć ale z elektroniką nie miałem do czynienia z 15lat wiec nie podpowiem jaki. Klapki bym nie rozwalał może kiedyś będziesz zmuszony zwalić deskę np. nagrzewnice wymienić to przy okazji można ten silniczek zobaczyć.
Nie mruga klimatronic bo go nie ma:)mam zwykłą klimę z pokrętłami.
A nie słyszysz przypadkiem cichego syczenia w okolicy kratek nadmuchu ? Ja tak miałem że spadł mi wężyk sterujący klapą
Jakiś tam dźwięk dochodźi.To co zdjąc ten schowek z nawiewami i patrzec???
Zdjęcie schowka nic ci nie da. Klapa od wewnętrznego obiegu jest prawie pod szybą, nawet wyjęcie poduszki ci nie pomoże. Wyjmij filtr, tak jak pisał Gizio1625 i podeprzyj ją patyczkiem Big Grin. Jak ją połamiesz co cały czas będzie ci ciągnąć powietrze z wnętrza
Jakim cudem niby z wnętrza skoro jak ją rozwale to przecież obieg będzie cały czas otwarty,czyli będzie brał z "pola".
Zmieniłem filterek i otworzyłem tą klapke.Pojawił się obieg zewn. Niestety chyba nagrzewnica jest rypnięta bo szyby są tłuste!!!!Kolo w warsztacie mi mówi,że 7 stów za wymiane.Troche dużo biorąc pod uwage,że jak się skończy zima to mam zamiar pozbyć się tego wozu bo mam go serdecznie dość i go nie lubie już!!!!!Co można by zrobić żeby jakoś się przebłąkać te pare tygodni???Smile
Stron: 1 2
Przekierowanie