Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Brak wspomagania hamulcow.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam objaw mam taki :

dwa razy naciskam hamulec wspomaganie jest wszystko działa, naciskam 3 raz i hamulec działa ale twardo ( jakby nie było wspomagania )

wczoraj byłem w trasie i sytuacja notorycznie się powtarzała co to może być ... HuhHuhHuhHuh
juz gdzies pisalem o tym. ?Nieszczelnosc na wezyku tym grubym łączacym pompe vaq z serwem. Chyba ze pompa vaq juz konczy żywot.
Miałem dwa takie przypadki co był wężyk pęknięty zaraz przy serwo.Objaw miałem dokładnie taki sam.
Dzięki chłopaki jutro sprawdzę ...

Sprawdziłem ...
króciec w który wchodzi wężyk od servo hamulców ( pompa Vacum) obracał się i lekko latał w obudowie pompy :
[Obrazek: DSC_0067.JPG]
jak na zdjęciu

powiem szczeże że troche zgłupiałem co z tym zrobić, ale odezwał się instynkt wziąłem młoteczek i opukałem obudowę do okoła teraz działa jak mażenie byłe troszkę przy tym roboty ale warto...

Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
Po porannym odpaleniu nie dziala wspomaganie hamulcow, pedal twardy jak skala. Jesli to ustrojstwo pod pedalem to silownik to dmucha z niego przy nawet najmniejszym nacisnieciu w strone pedala.... Co z tym fantem zrobic
Wymienić serwo hamulcowe.
sprawdz vacum pompe i rurke która z niej odchodz do serwa moze być peknieta, dziurawa.
Sprawdz szczelność przewodów od pompy podcisnieniowej do serwa.
(13-01-2015 16:51)Bogos napisał(a): [ -> ]Sprawdz szczelność przewodów od pompy podcisnieniowej do serwa.
Właśnie to piętro wyżej napisałem nad twoim postem Wink
Gdzie ona siedzi?
Stron: 1 2
Przekierowanie