Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: chip
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Witam

2 dni temu przywiozłem z Niemiec Sharana 140 PS i już mi brakuje mocy, choć samochód jeszcze niezarejestrowany.

moje pytanko. czy silnik 170 KM to tylko inna elektronika czy może też inne materiały ?

robił ktoś to na tym silniku, ile mogę zyskać ?

Pozdrawiam
No kurcze kolego juz ci mocy brakuje przeciez te nasze auta jak Autosany Big Grin chlopaki na forum robili cuda z 1.9tdi ale z 2.0 Huh pozdrawiam
Jesli sie nie myle to sytuacja jest taka sama jak w Passacie - 170tka ma wieksza turbine, ale ze 140 wyciagniesz 170, a jak zmienisz turbine to i wiecej. Wejdz na forum passata - oni to przerabiaja juz od lat.

Szerokiej drogi.
sa inne wtryski, inna turbina, inny osprzet
troszkę się rózni 140 od 170.
poszukaj na forum u kogo warto zrobić i najpierw niech sprawdzi kondycję silnika a pózniej do boju.
billykrakow kolego rozumiem że jest to sharan 7n z silnikem tdi CR ?
Jesli to TDI CR to jest to dobra jednostka i podatna na modyfikacje spokojnie 170 KM samym softem zrobisz, pozostaje pytanie czy skrzynia manualna czy DSG ale tak czy tak dobry tuner ogarnir sprawe.
jesli chcesz zrobić chip dobrze to najlepiej pojedz TU KLICK TU

Jesli byś chciał więcej KM to zmiana na wydajniejszą turbine i zaleca się też zmienić IC i wtedy możesz mieć około 200 -210 KM.
BRT to silnik 8 zaworowy taki troszke rozwiercony 1.9 lecz z nieszczesnym ukladem smarowania i problematycznym ukladem DPF. Starsze 170 konne wersje to silniki 16 zaworowe na piezopompowtryskach. Niec nie pasuje do tradycyjnego p&p ani turbo ani glowica ani nic. Nawet producent pompek sie zmienił. Nowsze 2.0 tdi to juz CR.
wiola ja otym wiem ty otym wiesz ale chodzi oto albo kolega billykrakow pomylił silnik bo napisał w wątku dal aut po 2010 roku albo ma starszego i podał dobry silnik a napisał w złym wątku dlatego tak napisąłem jak wyżej.
Witam

zmieniłem, mam nowego CR (brak doświadczenia ale uczę się)
skrzynia manualna , silnik młody 65 tys

"Niemiec tylko do kościoła jeździł i płakał jak sprzedawał" Smile

Pozdrawiam
no to się wyjasniło w takim razie to co napisałem w poscie nr 5 przeczytaj i wszystko w tym temacie.
Co myślicie o nowym oprogramowaniu od mtm dla Sharana 7N 2.0 TDI 170 KM do 200 KM
Można modyfikować ten silnik, czy nieopłacalna inwestycja?
Stron: 1 2 3 4 5 6
Przekierowanie