Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Ramiona wycieraczek - jakim narzędziem ściiągnąć
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam, problem polega na sporadycznym przynajmniej na tą chwilę kłopocie z przednimi wycieraczkami które po włączeniu zatrzymują się na ok. 10-15 sekund po czym dalej pracują bez problemów. Nie ma konkretnej pozycji w której stają ale zawsze jak idą w górę i tylko przy pierwszym włączeniu. W tym czasie gdy stoją nie ma reakcji przy przełączaniu manetki tak jakby brakło napięcia. Nie jest to raczej zacierający się mechanizm bo nie zwalniają a ogólnie ich praca jest płynna i szybka.
Witam kol mialem to samo i jednak byl to problem zacierajacego sie mech wycieraczek.Odepnij ciegna przy samych oskach wycieraczek i zobacz czy ruszysz reka wycieraczke i z jaka sila?
Właśnie gdy się zatrzymały ostatnio wysiadłem i popchnąłem ramię wycieraczki w dół i w górę bez większego oporu. Bardziej skłaniał bym się że usterka leży po stronie elektrycznej ale opcję z czyszczeniem czopów wykonam w sobotę choć według mnie chodzą lekko.
witam kolego.U mnie tez to było wyciągnołem cały mechanizm i posmarowałem wszystkie cięgna mi to pomogło.
U mnie był objaw zatrzymanie po paru chwilach obrót i tak dalej ,aż rozebrałem i nasmarowałem .Nieuwarzenie rozbierane stwarzaj problemy przy składaniu .
moderowane - usunięto nieznaczący tekst

Co do narzedzi: jakim narzedziem sciagnac piora wycieraczek? Nakretki odkrecilem i dobrze spryskiwalem przez 2 dni odrdzewiaczem. Podwazalem srubokretem i nic. Moze zrobic mini sciagacz taki jak do sciagania lozysk?

Pozdrawiam
Kolego przytoczę stare przysłowie:
Bez młota ch.. a nie robota.

Luzujesz nakrętki (ale tylko tyle, żeby śruba się w nich "schowała") jedną ręką ciągniesz ramię do góry, a drugą stukasz młotkiem w nakrętkę. Oczywiście uważaj na szybę i weź młotek, który nie spada z trzonka Smile To niezawodna i sprawdzona metoda. Ściągacz możesz też wykonać lub kupić, ale po co skoro tak bez problemu sobie poradzisz w dwie minuty.

P.S póra to sa końcowe elementy stykające się z szybą, Ty chcesz zdjąć ramiona wycieraczek... taki mały szczególik Smile
Dzieki za odpowiedz.

Chce sciagnac ramiona wycieraczek azeby dostac sie dalej do mechanizmu wycieraczek.
o właśnie w tą nakrętkę stukaj młotkiem (uważaj na szybę)
http://www.vw-sharan.pl/forum/attachment.php?aid=3450
a drugą ręką podstawę ramienia ciągnij w górę.
Taki ściągacz ręczno-udarowy Smile

jak wyjmiesz mechanizm to tu:
https://www.sgaf.de/node/204736
jest ciekawy patent,
Dzieki. Ciekawe rozwiazanie, napewno zamontuje to do wprowadzenia smaru a z mlotkiem sprobuje jutro. Co do sciagacza, widziales kiedys jak on wyglada?
Stron: 1 2
Przekierowanie