Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Problem ze skrzynia na 2 i 3 biegu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich klubowiczów. Mam następujący problem w moim aucie(1.9 TDI 115km ) chodzi o skrzynie biegów. Problem dotyczy zmiany biegów tylko pomiędzy 2 na 3 i z 3 na 2, polegającym na zgrzytnięciu pomiędzy wbijaniem, redukcji biegu (nie jest to delikatny zgrzyt). Pozostałe przejścia są ok. Dodam jeszcze że w/w problemy z biegami pojawiają się dopiero przy prędkości wyższej niż 40-45 km/h. Jeżeli nie przekraczam tych prędkości na tych biegach nie ma żadnego problemu. Pytanie
1 co może być zrąbane w tej skrzyni
2 czy problem będzie się nasilał
3 ewentualny koszt naprawy
Z góry dziękuje za porady, podpowiedzi
Pozdrawiam
Uzupełnij proszę typ silnika w profilu, jeśli nie ma Twojego silnika na liście pisz na PW do kol. daneczek76 - kliknij lub do mnie klawisz [Napisz PW] pod moim postem
Podobny problem ma kolega auto takie jak u mnie z tym ze u niego problem powstał po wymianie kompletu ,, dwumasy ,, ,ciężko mu wchodzi 2 i 3 bieg .
(09-01-2015 01:29)smok_wawelski napisał(a): [ -> ]Uzupełnij proszę typ silnika w profilu, jeśli nie ma Twojego silnika na liście pisz na PW do kol. daneczek76 - kliknij lub do mnie klawisz [Napisz PW] pod moim postem

Krzysiek jeśli kolega ma 1,9TDI i 115 KM to tylko AUY kod silnika , no chyba ze ma podniesioną moc do tych koni
Jakieś inne porady ? Teorie ?
Przekierowanie