Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Sharan MK I - Problem z ABS/ESP
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem forum, mam problem z moim Sharanem. Jakiś czas temu zaświeciły mi się kontrolki ABS/ESP, po podpięciu kompa wyskoczył błąd lewego przedniego czujnika abs. Czujnik został wymieniony błąd skasowany. Po wyjechaniu z warsztatu kontrolki ponownie się zaświeciły i pojawił się znowu błąd tego samego czujnika ABS, więc podpieliśmy Vaga i podczas jazdy sprawdziliśmy działanie wszystkich czujników (pokazują taką samą prędkość). Po godzinie zastanawiania się zauważyłem że błąd wskakuje tylko po skręceniu kieownicy w lewo nawet bez jazdySad, przy jeżdzie na wprost jest ok. Czujnik skrętu nie wykazuje żadnych błędów. Może miał ktoś podobny problem. Pomocy.
Czesto sie lamia kableki na zaczepach metalowych co jest mocowany kabel do abs.Musisz sprawdzic miernikiem czy kable sa cale. Prawdopodobie nie potrzebnie wymieniales czujnik bo miales przerwany kabel, a czujnik byl ok.
Wydaje mi się że identyczny problem miał kol. Dark1969 - ale to z nim rozmawiałem o tym poza forum więc chyba nie będzie wątku - już mu puściłem info żeby tu zaglądnął i ew. się podzielił doświadczeniami.
Właśnie rozmawiałem z Nim tel. przed chwila o innej sprawie powinien być dziś lub jutro na forum to zapewne Ci odpisze
Sprawdzę dziś te kable, tylko najbardziej jest zastanawiające czemu błąd wchodzi w momencie skrętu kierownicą w lewą stronę, przy skręcie w prawo, jeżdzie na wprost nie. Ale dzięki sprawdzę przewody.
Dzięki ogromne może kolega Dark pomoże Smile
Sprawdź pod fotelem kierowcy, czy czujniki położenia nie są luźne w mocowaniach i obejrzyj kable pod autkiem, czy nie przeszorowane nigdzie. To tylko 2 dwużyłowe kable zero filozofi.
Przekierowanie