Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Jak naprawić tapicerkę?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Szukam sposobu naprawy tapicerki, bez wymiany calych elementow, moze ktos ma jakiś pomysl?
[attachment=3305]
[attachment=3306]
[attachment=3307]
Suszarka w garść albo coś w tym stylu ,podgrzewać i naciągać a nastepnie jakiś dobry i szybko schnący klej ,ja używałem klej BONDINI plus ,kupiłem go w sklepie z materiałami budowlanymi klei w trzy sekundy .
Sciagales elementy?
(21-12-2014 16:47)grażyny napisał(a): [ -> ]Suszarka w garść albo coś w tym stylu ,podgrzewać i naciągać a nastepnie jakiś dobry i szybko schnący klej ,ja używałem klej BONDINI plus ,kupiłem go w sklepie z materiałami budowlanymi klei w trzy sekundy .

trzyma?? jak dawno to robiłeś? ja podklejałem jakimś klejem do tapicerek i wszystko po miesiącu odkleiło się
Robiłem to latem i trzyma , nic nie demontowałem użyj kleju który podałem przy naprawie skleja nawet palce Smile
(21-12-2014 18:28)grażyny napisał(a): [ -> ].....użyj kleju który podałem przy naprawie skleja nawet palce Smile

Potwierdzam opinie @Grażyny o kleju Bondini. Spokojnie można go polecić każdemu. Super mocny i schnie momentalnie. W poprzednie wakacje jeden dziadek zahaczył o lusterko w aucie mojej żony. Szkło przeżyło, ale plastiki wewnątrz obudowy potrzaskane były w drobny mak. Była sobota popołudniu,wziąłem w/w klej i szybko to posklejałem w nadzieji, że jakoś to wytrzyma do poniedziałku, żebym mógł kupić drugie i go wymienić. I na tym się skończyło, bo plastiki trzymają do dziś. Już grubo ponad opakowanie kleju zastępuję wymianę lusterka.
(21-12-2014 18:23)szparag86 napisał(a): [ -> ]
(21-12-2014 16:47)grażyny napisał(a): [ -> ]Suszarka w garść albo coś w tym stylu ,podgrzewać i naciągać a nastepnie jakiś dobry i szybko schnący klej ,ja używałem klej BONDINI plus ,kupiłem go w sklepie z materiałami budowlanymi klei w trzy sekundy .
trzyma?? jak dawno to robiłeś? ja podklejałem jakimś klejem do tapicerek i wszystko po miesiącu odkleiło się

Tomku - nie wiem jakiego dokładnie kleju użyłeś ale kleje do tapicerek to zwykle "butaprenopodobne" tego typu kleje wymagają nieraz posmarowania pierwszej warstwy, przeschnięcia i nałożenia drugiej i mocnego docisku a ich czas wiązania do uzyskania pełnej wytrzymałości jest dość długi, klej Bondini to cyjanoakryl - ta grupa klejów to kleje popularnie nazywane kontaktowymi łapią wskutek mocnego docisku i potrzebny jest b.krótki czas do uzyskania pełnej wytrzymałości - tu właśnie mogła być przyczyna Twojego niepowodzenia. Dobrze koledzy radzą klej kontaktowy w tym przypadku sprawdzi się lepiej zważywszy jeszcze na to że naciągnięte tworzywo tapicerki będzie troszkę dążyło do skurczenia się i oderwania.
koledzy w poprzednim moim galaxy jak go kupiłem ktoś zrobił to naprawde fachowo , przykleił taką grubą wypukłą taśme tapicerska na całą długość tej tapicerki , musiał je zdjąć bo na końcach była zawinięta pod spód , Wyglądało to naprawde lepiej niż oryginał , załuje tylko ze nie zrobiłem zdjęcia , taśma miała gdzieś tak na oko z 2 - 3 cm , była wypukła i była po środku na całej długości przeszyta
Przekierowanie