Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Sprzęgło, docisk, koło dwumasowe, zestaw - jakie/zamienniki itp.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
u mnie siedzi docisk i tarcza od 2,3 benzyny a zamach 1Z
(08-11-2013 14:26)sebter napisał(a): [ -> ]No to jeśli od 1Z tarcza i doscisk no to chyba nie wytrzyma za wiele NM i było mówione ze w takich sytuacjach tarcza własnie od G60 ...

To ile wytrzyma to decyduje docisk a nie tarcza sprzeglowa. Tarcze mozesz dac tez do regeneracji i ci za polowe ceny nowej zrobia tarcze z okladzin ze spieku czy jakas inną. Docisk mozna dac od VR'a albo tez dac do wzmocnienia na podwójna sprezyne i tez bedzie wytryzmywac duzo tylko po co komu w sharanie sprzeglo na 500 Nm jak seryjne oz 1Z'ta wytryzma okolo 400 Nm.
Czyli na dobrą sprawe potrzeba zamach od 1Z poprzeczniaka, do tego docisk i tarcza z 1Z i do lekkeigo chipa styka ? Nic sie zaraz nie bedzie ślizgać ? A w sharanach były wogle 1Z ? Myślałem, że z 90 km to tylko AHU w SGA ;>
Były 1z.
(12-11-2013 15:58)sebter napisał(a): [ -> ]Czyli na dobrą sprawe potrzeba zamach od 1Z poprzeczniaka, do tego docisk i tarcza z 1Z i do lekkeigo chipa styka ? Nic sie zaraz nie bedzie ślizgać ? A w sharanach były wogle 1Z ? Myślałem, że z 90 km to tylko AHU w SGA ;>

Zamach moze buc od golfa 3 z silnikiem 1Z ale tarcza sprzeglowa musi byc od sharana z silnikiem 1Z bo ta z golfa nie podejdzie bo ma 28 wielorowków a ma byc jak w tych golfach 4 z tdi PD ze skrzyniami 6 biegowymi czyli 23 wielorowki. Docisk tez jest uniowersalny tak jak zamach czyli moze byc VR6 moze byc od 1Z nie ma roznicy. Tarcza poprostu od sharana 1Z. Chips i mdy moga byc spokojnei duzo wieksze i ogarnie nawet i 170 koni w takim SGA. Jesli pod moce 200 koni i wiecej to lepiej zapodac wzmocniony docisk i bedzie latac.
No to chyba już wszystko jasne, dzieki za podpowiedź, jak klęknie u mnie dwumasa to bedzie taka zamianka ;D
takich zamachow JM i calych kompletow ze sprzeglem to kilka sprzedalem. Nawet tu w gziale gieldy kiedys bylo wystawione. Polecam bo naprawde warto. Raz pozadnie i na wieki.
Dodam jeszcze ze tarcza od tdi PD gdzi emamy skryznie 6 biegowa ma ten sam wielowpust ale oczewiscie tarcza taka nie podjedzie do AFN'a bo jest wieksza no i nie ma tlumika drgan w postaci sprezynek. Tu napisalem tylko ze wielowpusty pasuja. Czyli najodpowiedniejszy do SGA AFN jest zestaw z SGA 1Z
tarcze obitki zrobi firma z poznania mnie wyszło 110zł z wysyłkami
a mam pytanie co do zestawu jm do afn moc powiedzmy 180 do 200km taki mam plan tzn czy zakladac tarcza docis nowa od vr6 sachs ewntualnie do radzikowskiego na wzmocnienie?? czy kupic uzywke i na wzmocnienie. Ps wiem ze jest duzo na ten temat ale nie moge znalezc konkretnej odp na to pytanie. Dzieki i pozdr
mozna dac radzikowskiemu ale tez mozna chyba dorwc taki zestaw Race tyle ze nie bedzie tani. Do takiej mocy to juz trzeba bedzie cos modzic z pompa- jakas jedenastke zapodac, duze turbo i wtryski.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Przekierowanie