Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Sprzęgło, docisk, koło dwumasowe, zestaw - jakie/zamienniki itp.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
oj chyba zawiera i ten wycisk bo przeciez maja oznaczenie jako 4p - cztery elementy czyli tarcza, docisk, zamach i wycisk.
Czy sa tak dostepne te czesci to nie wiem bo ostatnio mialem mozliwosc zakupienia tego zestawu w sumie z anieduze pieniadze bo juz skonczylo sie sprzeglo ale z racji iz nie wiem czy idzie to dostac a nawet gdyby to pakowac sie w ten sam szajs to troszke lipa. Trzeba by dac do dorobienia nowa tarcze sprzeglowa i jakis mocny docisk.

Komplet od BTB ile wytrzyma?? Ole bys nie miał na aucie to ci zniesie i to dosc dlugo. nie do zaorania jest. Tak naprawde to nei wiem czy ktos wie co i jak ale ponoc spokojnie znosi 450 Nm a nawet i jeszcze wiecej. To tez zalezy w jakim aucie bo w naszych sGA to troszke ciezej maja.
czyli powinienem celować w komplet luka bo się podobno poprawił , a i tak ma zastosowanie do asz i btb
a co do zestawu 4 kit docisk,tarcza,koło , sruby bez wysprzęglika
lepszy sachs.
Witam, założyłem jednomas valeo 835065 do swojej alhambry 115km i skrzyni fux i niepolecam!!!.
Pasuje to wszystko ładnie, biegi wchodzą dobrze, choć sprzęgło bierze na samym dole dopiero, to
w aucie jest o wiele głośniej, słychać pracę układu napędowego. Dwumas chociaż zblokował się w jednej pozycji jakoś odbierał te wibracje z silnika. jeszcze zobacze jak wgram org. wsad do sterownika na 115km bo może to wina chipa że to tak jest głośno z jednomasem, choć wcześniej było dobrze na dwumasie. więc wątpię że to coś zmiemi.

Jeszcze dodam że valeo ma takie same dociski i tacze w zestawie 835050 i 835065 .niewiem czy takie same są koła bo nieznalałem nigdzie na necie zdjęć z 835050 i niemogłem porównać oznaczeń.

Moja opinia jest taka że silników na zwykłej pompie jednomas jak najbardziej ale do silników PD dwumas wkładać.

Jeśli ktoś ma sachsa od btb w auy 115 to proszę o opinie jak to się sprawuje.
zmien kodowanie na automat i juz masz ori 115 koni.
Czy Alhambra 1,9Tdi 110km z 1998r. również posiada dwumasę ???
wszystkie vagi 110 konne i wiecej maja dm. Tylko nieliczne 90 konne jej nie maja.
Wszyscy piszą koło 1Z + Tarcza i doscisk od VR6 ...
Tylko czy ktoś to zakładał do sharana ?

Bo my próbowaliśmy z Bratem do jego sharana taki zestaw wsadzic i DUPAAAAAAAA !!!

Czy ktoś policzył zęby wałka zdawczego ze skrzyni ? chyba nie bo tarcza od VR6 ma 28 zębów na frezie a w skrzyniach w sharanie zębów jest 22 albo 23, nie pamiętam, w każdym bądz razie nie ma takiej opcjii ... Tarcza od G60 jest dokładnie identyczna w "zębach"

i co wy na to ?

Skończyło sie wsadzeniem kompletu jednomasy ze sprzęgłem Valeo ...
bylo mowione ze zestaw od 1z caly od sharana. Czyli zamach tarcza i docisk.
No to jeśli od 1Z tarcza i doscisk no to chyba nie wytrzyma za wiele NM i było mówione ze w takich sytuacjach tarcza własnie od G60 ...
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Przekierowanie